Svet je plný nádherných miest, pričom každé jedno miesto má pre ľudí iný význam. Kým jedno miesto je nádherné na výhľady či turistiku, druhé nás dokáže obklopiť zasa niečím iným. Najkrajšie svetové miesta, ktoré sa právom dostali na priečku najkrajších miest.

  1. Krajina tulipánov- Holandsko

Tulipánové polia a mnoho druhov tulipánov na jednom mieste. To možno nájsť len v Holandsku, ktoré si právom vyslúžilo prezývku mesto tulipánov. Okrem tulipánov tu však nájdeme aj iné druhy exotických kvetov ako krókusy, hyacinty, kosatce či ľalie rôznych farieb.

Holandsko - Základné cestovateľské informácie | Dovolenka SME

2. Salar de Uyuni- Bolívia

Najväčšia soľná pláň na celom svete je práve na tomto čarovnom mieste. Ten pohľad je slovami neopísateľný. To musí človek zažiť. Tesne pred zimným obdobím tu nájdeme aj plameniaky rôznych druhov, ktoré samotnému výhľadu dodávajú ešte krajší vzhľad.

Uyuni Salt Flats to San Pedro de Atacama 3-Day Tour 2021

3. Canyon Antelope – Arizona

Arizona je taktiež zaujímavou krajinou, ktorú určite stojí za to navštíviť. Práve v tejto krajine totiž nájdeme to, čo nenájdeme v žiadnej inej. Prenádherný a rozsiahly vápencový kaňon. Tu nájdeme zvláštne tvary a tiene, ktoré možno na jednej strane naháňajú turistom strach, no na strane druhej je to neopísateľný zážitok.

Antelope Canyon X - prečo si vybrať tento menej známy kaňon - Wander Days

4. Bruggy- Belgicko

Romantické mestečko plné rôznych farieb. Nedarmo sa hovorí, že toto miesto patrí medzi najtajomnejšie mestá Európy. Možno ho nájsť aj pod označením Benátky severu.

Bruggy - očarujúce mesto v objatí kanálov | Dromedár.sk

5. Propadlina To Sua – súostrovie Samoa

To Sua leží pri dedinke Lotofagov a nachádza sa na južnej časti celého ostrova. Keď sa povie najkrajší prírodný bazén na svete, máme na mysli práve toto miesto. Toto kúzelné miesto vzniklo na základe sopečnej činnosti a má k dispozícií aj rebrík. Voda je tak nádherne priezračná, že to je neopísateľné. To musíte vidieť na vlastné oči.

Ľudská ruka s ním nemala nič spoločné: Toto je najkrajšie prírodné  kúpalisko na svete - Dobré noviny

6. Čajovníkové plantáže- Čína

Zelený či čierny čaj pochádza práve odtiaľto. Veľkou zaujímavosťou tejto krajiny nie sú len plantáže ale aj každoročný zber bieleho čaju.

Srí Lanka by bez neho nebola úplná: Cejlónsky čaj zmenil osud krajiny |  verne.sk

Zdroj: invia.sk| Foto: verne.sk, wanderdays.eu