Na Nový rok si väčšina ľudí určí predsavzatie a zmenu životného štýlu či viac pohybu si praje snáď každý. Keď je reč o pohybe, najlepší recept na to je šport. Existuje množstvo športov, sú kolektívne aj individuálne, niektoré sú náročné fyzicky, iné si naopak vyžadujú skôr presnosť a šikovnosť. Viete, ktoré sú najsledovanejšie a najpopulárnejšie športy na svete? To vám prezradí nasledujúci zoznam.

Rebríček TOP 10 najpopulárnejších športov na svete

10. Golf

V Kanade, USA, ale aj u nás v Európe patrí golf medzi desiaty najsledovanejší šport na svete. Viacerí si myslia, že golf je určený skôr pre bohatých ľudí, ale práve opak je pravdou. Elegantná hra na zelených trávnikoch s jamkami a zástavkami má vyše 400 miliónov hráčov.

9. Americký futbal (rugby)

U nás sa tento šport skôr sleduje v televízii ako hraje na ihrisku. Už podľa názvu je jasné, že americký futbal je najviac obľúbený v Amerike, hlavne v USA, ale aj v Austrálii či na Novom Zélande. Rugby má mnoho verných fanúšikov, o čom svedčia aj vypredané zápasy.

8. Baseball

Ďalší šport, ktorý je obľúbený a najviac hraný na západnej strane Atlantiku. Najviac populárny je v štátoch USA, Dominikánska republika, Portoriko, Kuba, ale aj v Japonsku či Kórejskej republike. Ide o tímový šport, kde každý hráč má určenú pozíciu na ihrisku.

7. Stolný tenis (ping pong)

To je teda obrovské prekvapenie! Čakali ste, že sa stolný tenis umiestní v TOP 10? Určite každý z vás si aspoň raz v živote zahral ping pong. Ide o individuálny šport hraný v halách špeciálne na to určených. Vedeli ste, že patrí medzi najrýchlejšie športové hry na svete?

6. Volejbal

Volejbal je populárny už aj u nás na Slovensku. Učí sa na školách a študenti si ho veľmi obľúbili. Táto loptová hra patrí medzi olympijské športy.

5. Tenis

Tenis je dosť sledovaný šport, niet divu, že sa dostal na piate miesto v rebríčku. Je označovaný aj ako biely šport. Hrajú ho muži i ženy. Medzi najznámejších tenistov patria Roger Federer, Rafael Nadal či Novak Djokovič. Ani ženy však nemôžu zaostávať. Serena Williams, Petra Kvitová, Dominika Cibulková a Daniela Hantuchová sú mená, pri ktorých si vybavím práve tento šport.

4. Hokej

Ľad, hokejky, puk. Kolektívny šport, ktorý si jednoznačne zaslúži byť v prvej päťke. Ľadový hokej je súčasťou zimnej olympiády. Najvýznamnejšie hokejové veľmoci označované ako „silná šestka“ sú Kanada, Rusko, USA, Fínsko, Švédsko a Česko.

3. Basketbal

Určite vám niečo hovorí pojem NBA (Národná basketbalová asociácia). Plne profesionálna najvyššia basketbalová liga v Severnej Amerike je považovaná za najlepšiu súťaž na svete. Vedeli ste, že basketbalový hráč si zarobí priemerne tri milióny dolárov ročne? Pri tomto športe nesmieme zabudnúť na legendy ako LeBron James, Michael Jordan a zosnulý Kobe Bryant.

2. Kriket

Toto je ešte väčší šok ako stolný tenis! V Európe vieme sotva niečo o krikete, no na druhej strane zemegule patrí medzi top športy. Táto tímová loptová hra má až tri miliardy fanúšikov.

1. Futbal

Prvé miesto si zaslúžene získal futbal. Je to najsledovanejší a najpopulárnejší šport sveta. Podľa prieskumu medzinárodnou futbalovou federáciou FIFA hrá pravidelne futbal najmenej 300 miliónov ľudí vo viac ako 220 krajinách. Dôvodom jeho popularity sú jednoduché pravidlá a minimálna náročnosť na vybavenie. Ak ste vernými fanúšikmi futbalu, mená ako Ronaldo, Messi a Neymar musíte isto poznať.

Zdroj: pohary-bauer.cz, milujemsportovanie.sk & wikipedia.org | Foto: pinterest.com