Igor Matovič dnes, v sobotu v obedných hodinách vystúpil s „priznaním“. Nie je to síce žiadne politické priznanie pochybenia, ale naopak priznanie utajovania pripravovanej operácie.

Premiér na svojej tlačovej konferencii oznámil, že pravdepodobne víkend 31. 10. a 01. 11. (o dva týždne od dnes) sa stane dňom, kedy sa celoplošne pretestuje obyvateľstvo SR na ochorenie COVID-19. Premiér oznámil aj to, že o súčinnosť požiadal aj ozbrojené zložky SR. Je možné, že práve týmto spôsobom chce premiér Igor Matovič zabrániť cestovaniu (na jar to spravil priamo kontrolovaním na cestách) počas sviatkov.

„Ak je dnes niekto schopný zorganizovať takto logisticky náročnú operáciu, určite sú to Ozbrojené sily SR.“

Testovanie by malo prebiehať formou, ako pre prebiehajú voľby. Takže na určených miestach (volebných okrskoch) bude k dispozícii personál (cca 7 ľudí), ktorý bude odoberať vzorky. Taktiež vyhlásil, že týchto odberných miest by mal byť podobný počet ako volebných okrskov, teda takmer 6000. Do akcie sa teda priamo zapojí cca 42 000 ľudí.

Premiér tak isto počas tlačovej konferencie ozrejmil rozdiel medzi testami a upresnil, prečo celú akciu utajoval. Ako hlavný dôvod uviedol, aby nakúpené testy opäť nepreplatila iná krajina a aby sa k nám dostali.

O tejto skutočnosti sa vraj rozprával aj s Angelou Merkelovou a povedal, že Nemecko k nám vzhliada a čaká, ako dopadne celá situácia u nás. Staneme sa tak zrejme prvou krajinou na svete, ktorá pretestuje jednorázovo všetkých obyvateľov. Ešte nie je ale jasné, ako premiér zabezpečí otestovanie každého a aj prípadne postihy pre tých, ktorý sa testovaniu vyhnú.

Zdroj: aktuality.sk / CoJee!?