Kozmetické salóny sú zatiaľ zatvorené, preto zostáva hlavná úloha v starostlivosti o pleť na vás. Teraz je vhodný čas na to, aby ste vyskúšali niektorú z domácich masiek. S jedným vynikajúcim tipom prišla aj Ivana Gáborík, ktorá sa o seba vždy vzorne stará.

Trápenie s problematickou pleťou zažíva mnoho žien, medzi nimi aj celebrity. Na fotografiách pôsobia vďaka mejkapu dokonale, ale realita je iná. Ivana predstavuje pre mnohé ženy skvelý vzor v tom, ako sa o seba starať, byť v neustálom pohybe a ako byť IN a ísť s dobou. Pre svoje fanúšičky odhalila jeden z jej najobľúbenejších receptov na krásu.

https://www.instagram.com/p/B9mBO4Igx4e/

Čo obsahuje tajný recept na krásu?

Potrebujete:

  • 1 lyžička kurkumy
  • 2 lyžice múky alebo kukuričného škrobu
  • 3 lyžice bieleho smotanového jogurtu
  • 1 lyžička (domáceho) medu

Postup:

Všetky suroviny naraz zmiešajte a masku dajte na štvrť hodinu do chladničky, aby stuhla a bola príjemne chladná. Následne ju naneste na tvár a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom si masku dôkladne odstráňte vlážnou vodou a užívajte si výhody, ktoré vám prinesie! 🙂
UPOZORNENIE: Dávajte si pozor na oblečenie, pretože maska dosť farbí!

https://www.instagram.com/p/B_J6-gVg-iL/

Aké sú účinky masky?

Kurkuma má vysoký obsah antioxidantov, vďaka čomu znižuje všetky zápalové procesy. Pomáha tak aj pri chronických kožných ochoreniach a tiež vám pomáha s pigmentáciou.

Med zase hydratuje pleť a má antibakteriálne účinky. V neposlednom rade netreba zabudnúť na jogurt, ktorý obsahuje kyselinu mliečnu a tá opäť pomáha pri hydratácii. 

A čo na to Ivana?

„Pokožka je čistejšia, jemnejšia, tón pleti je zjednotenejší. V období, keď som mala akné a ekzém, bola toto pre mňa záchrana. Samozrejme, ani táto maska nelieči skutočné problémy, ale je fajn zmierňovať príznaky, keď ide o našu pokožku, ktorú by sme asi všetky chceli mať dokonalú.“

https://www.instagram.com/p/B9B4HjOgLvB/

Zdroj: diva.sk | Foto: Instagram.com