Fanúšikovia F1 si namiesto pôvodnej Veľkej ceny Holandska mohli užiť jej virtuálnu náhradu. Víťazom sa stal Alexander Albon z tímu Red Bull Racing.  

V nedeľu sa odohrala náhrada za VC Holandska. Pretekári si tentokrát virtuálne zajazdili na brazílskom okruhu Interlagos, pretože hra F1 2019 ešte neponúka holandský okruh Zandvoort. Prvé miesto obsadil Alexander Albon z Red Bull Racing, za ním nasledoval George Russell z Williamsu a tretie miesto obsadil Charles Leclerc z tímu Ferrari. 

Zdroj: Formula 1

Leclerc s Albonom celý čas bojoval o prvé miesto, ale doplatil na trojsekundovú penalizáciu za ignorovanie traťového limitu. Pretekár Red Bullu sa po svojom víťazstve vyjadril: „Boli to preteky plné adrenalínu. Mal som lepšiu taktiku, ale uznávam, že Charles bol veľmi rýchly.“

Štvrté miesto obsadil Stoffel Vandoorne z Mercedesu, za ním nasledoval Esteban Gutierrez taktiež z Mercedesu. Šiesty bol Christian Lundgaard z Renaultu, siedmy Enzo Fittipaldi z Ferrari, ôsme miesto mal Louis Deletraz z Haas. Deviate miesto patrilo nováčikov vo Formule 1 Nicholasovi Latifi a desiaty bol Lando Norris z McLarenu. 

Zdroj: f1.spravy.sk, formula1.com