Nielen u nás na Slovensku, ale už aj v niektorých iných krajinách sa opatrenia ohľadom koronavírusu uvoľňujú a očividne nie všetci sú tým nadšení. Ba práve naopak, vyzývajú k väčšej opatrnosti a prevencii. Americká herečka Jennifer Aniston posiela jasný odkaz do sveta!

Na svojom Instagrame zverejnila fotografiu s rúškom a s prosbou, aby ostatní ľudia toto obdobie nezanedbávali a naďalej nosili ochranné rúška.

,,Rozumiem, že rúška sú nekomfortné a otravujú vás. Ale nemáte pocit, že omnoho horšie je, že sa zatvárajú celé podniky, ľudia prichádzajú o prácu a zdravotníci sú vystavení absolútnemu vyčerpaniu pre neustále nových pacientov. Toľko životov sa skončilo len preto, lebo nerobíme dosť,“ píše Jennifer Aniston.

Rúška môžu výrazne znížiť riziko prenosu koronavírusu a zachrániť tým mnoho životov. Kým americký prezident Donald Trump uviedol, že podľa neho je nosenie rúšok založené na dobrovoľnej báze jednotlivca, mnohí Američania upozorňujú, že práve rúška môžu ochrániť pred šírením epidémie, konkrétne jej druhej vlny.

,,Naozaj verím, že je vo vás dobro a spoločne to dokážeme. Ale stále je v našej krajine veľa ľudí, ktorí odmietajú podniknúť potrebné kroky na to, aby udržali seba a ostatných v bezpečí. Zdá sa, že ľudia sa obávajú, že ich práva boli odobraté tým, že boli požiadaní, aby nosili rúška. Toto jednoduché a účinné odporúčanie je spolitizované na úkor životov ľudí. A naozaj by to nemala byť debata. Ak vám záleží na ľudskom živote, prosím, noste rúška a povzbuďte ľudí vo vašom okolí, aby urobili to isté,“ napísala na záver známa herečka.

https://www.instagram.com/p/CCEvWDPjXc8/

Zdroj: pravda.sk | Foto: Instagram.com