Každý športovec má nejaký zaužívaný zvyk, ktorý vykonáva pred veľkým zápasom a nikdy ho nevynechá. Lepšie povedané, ide o akýsi rituál, ktorý má údajne priniesť šťastie. Ktorý svetoznámy hráč má ozaj zvláštny zvyk? Pripravili sme si pre vás menšiu ukážku z radu futbalistov.

David Beckham

Bývalý anglický futbalista má veľmi nezvyčajný rituál. Pred každým zápasom bol ubytovaný v nejakom luxusnom hoteli. Keď odchádzal z izby, musel sa presvedčiť, či je všetko na tom pravom mieste. Vedeli ste, že neustále kontroloval počet fliaš v chladničke? Nechcel byť o nič ukrátený! Veru, je to puntičkár. A to by sme na neho ani nepovedali.

Cristiano Ronaldo

Isto nie je prekvapením, ak poviem, že tento portugalský profesionálny fubalista strávi niekoľko hodín pred zrkadlom. Vraj to robí kvôli tomu, aby každý jeden vlas stál perfektne. Tvrdí, že keď má účes dokonalý, aj na ihrisku podá dokonalé výkony. Očividne jeho skrášľovací rituál zaberá, pretože je považovaný za najlepšieho futbalistu na svete, ba niektorí ho označujú za jedného z najlepších hráčov v dejinách!

David James

Anglického futbalového brankára neprekoná snáď nikto! David má ozaj čudný rituál pre šťastie. Pred zápasom chodil na toaletu, ale pozor, nevykonával tam žiadnu potrebu. Šťastie mu údajne prinášali jeho sliny. Vraví sa, že ak napľul do záchodovej misy, tak jeho tím sa stal víťazom.

Kaká

Brazílsky futbalista Kaká sa pravým menom volá Ricardo Izecson dos Santos Leite. Je veľmi známe, že na trávnik nevybehne bez toho, aby sa pred tým neprežehnal. Modlitby pred zápasom praktizujú aj ďalší Brazílčania, medzi nimi napríklad legenda Pelé, ale aj Adriano Leite Ribeiro.

Ronaldinho

Vlastným menom sa volá Ronaldo de Assis Moreira, ale viacerí ho poznajú pod prezývkou Ronaldinho. Bývalý brazílsky profesionálny futbalista miloval zábavu. Niet preto divu, že jeho šťastným rituálom boli africké tance. Tieto tance si veľmi obľúbil, avšak sú viac-menej typické pre afrických futbalistov, jedným z nich je napríklad kamerunský profesionálny útočník Samuel Eto’o.

Raúl González Blanco

Španielsky útočník nadovšetko miluje svoju manželku. Jeho krásnym zvykom je to, že po každom góle pobozká svoju obrúčku. Teraz by ho isto každá žena chcela!

Francesco Totti

Bývalý profesionálny taliansky futbalista patrí rozhodne medzi tých hráčov, ktorí majú nádherné gesto pre šťastie. Cmúľanie palca. Možno si teraz vravíte, čo je na tom nádherné. Pravda je taká, že Totti si týmto gestom prejavoval radosť z narodenia jeho dieťatka.

Zdroj: sport.aktuality.sk | Foto: tumblr.com & gettyimages.com