Koronavírus, známy aj pod menom COVID-19, sa šíri enormnou rýchlosťou. Zozačiatku sme nepanikárili, nakoľko sa vyskytoval len v oblasti Číny, Japonska či Južnej Kórey. Teraz sa však dostal aj do Európy a aj k nám na Slovensko.

V Bratislave, kde bol u nás prvýkrát potvrdený koronavírus, zastavili výučbu na vysokých školách. To isté nasledovalo v ďalších väčších mestách ako sú Trnava, Nitra či Košice. Dokonca niektoré vysoké či stredné školy zatvorili na dva týždne. V meste Trnava zatvárajú aj jasle, materské a základné školy.

V hlavnom meste sa rozhodli uzatvoriť aj mestské inštitúcie ako galériu, mestskú knižnicu, múzem či zoo. Mesto chce uzatvoriť aj športoviská, vrátane zimného štadióna.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR odporúča občanom necestovať do zahraničia s vysokým výskytom koronavírusu a po návrate z prípadnej cesty v zahraničí sledovať svoj zdravotný stav.

Čo bude s maturitnými skúškami?

Budúci týždeň v pondelok sa majú konať maturitné skúšky na stredných školách po celom území Slovenska. Či budú alebo nie, to záleží od počtu infikovaných.

„Berieme do úvahy tento fakt, budeme počas tohto týždňa hľadať spôsob, ako to vyriešiť. Ak bude veľa ľudí nakazených, tak budeme hľadať spôsob, ako posunúť termín maturít,“ povedal župan Droba.

Zdroj: dennikn.sk