Juraj Jakubisko po viac ako ročných prípravách zahájil natáčanie legendárnej vianočnej rozprávky Perinbaba. Keďže v minulom roku nedovolilo počasie začať natáčať, muselo sa odložiť a diváci sa dočkali radostnej správy. Tak ako v prvej časti, aj v druhej sa film natáča v meste Kežmarok, na tradičných trhoch. Samozrejme nie celý film, keďže ako sám autor a režišér oznámil, dej druhej časti sa bude niesť v znamení putovania syna Alžbetky a Jakuba – Lukáša.

 

Dej sa začína na mieste, kde sa prvá časť skončila. Teda v starom mlyne, kde Alžbetka predáva svojmu synovi medailón a vypravuje ho do sveta. Dej vypráva príbeh o putovaní Lukáša, o hľadaní lásky a šťastia.

Zaujímavosťou je fakt, že Juraj Jakubisko ponechá dvom významným postavám filmu pôvodný vzľad.
Hlavné ženské úlohy budú hrať pôvodné herečky. Jednu z premien Zubatej si zahrá pani Ľudmila Swanová a Perinbabou bude opäť Giulietta Masina. Využijem modernú digitálnu technológiu a spravím zázrak pre diváka, oživím postavy a ich predstaviteľky tak, ako si ich divák zamiloval v prvom príbehu. A tak sa dve nesmrteľné bytosti naozaj stanú nesmrteľnými.“.

Ďalej je známe, že po usilovnom hľadaní doma aj v zahraničí nakoniec voľba na stvárnenie hlavnej postavy Lukáša padla na slovenského mladého herca Lukáša Frlajsa. Takže určite sa je na čo tešiť. Navyše sa nechali počuť, že premiéra filmu je plánovaná v roku 2018.

Zdroj: jakubiskofilm.com, tvnoviny.sk, pinterest.com