Rúška, dezinfekcie, testovanie, obmedzenie pohybu a rôzne opatrenia! S tým sa stretávame za posledných pár mesiacov. Z každej strany počuť len o zákernom víruse, ktorý ovládol celý svet. Ľudia prežívajú úzkosť, napätie, stres a rôzne negatívne emócie, ktoré im v ich zdravotnej oblasti vôbec nepomáhajú. Kto by si len bol pomyslel, že takéto niečo ovládne celý svet? Nikto z nás. Už si ani nevieme predstaviť zavítať na obyčajnú prechádzku bez rúška.

Ako predĺžiť životnosť rúška a respirátora? Pomôže sterilizácia |  NaseZdravie.sk

O zákerný vírus sa detailne zaujímam a sledujem všetko dianie, ktoré s ním súvisí. Či už si prečítam rôzne články v novinách alebo na internete. Aktuálne správy v súčasnosti sa nezaobídu bez spomenutia Covidu-19. Pred nedávnom som našla na internete veľmi zaujímavé video, ktoré sa zaoberalo touto problematikou. Sme schopní vyjadriť svoj vlastný názor a postaviť sa proti názoru našej vlády? Otázka, ktorá sa niesla celým videom.

Podľa môjho skromného názoru väčšina našej populácie sa bez slova prispôsobuje všetkému, čo nastolí vláda, avšak vnútorne s jej rozhodnutím nie sú stotožnení. A to považujem za problém. Živým príkladom toho je aj samotné testovanie. Najskôr vláda vravela, že bude prebiehať na báze dobrovoľnosti, avšak to nebola tak celkom pravda. Do dnešného dňa som nepochopila stanovisko, ktoré zaujala vláda. DOBROVOĽNOSŤ! Z akého dôvodu sa všade píše o dobrovoľnosti, keď stojí pravda úplne niekde inde? Povedzme si úprimne, že bez negatívneho certifikátu nemáte právo vôbec na nič. Ak chcete ísť navštíviť svoju rodinu do iného okresu, potrebujete súrne chodiť do práce, aby ste boli schopní uživiť svoje rodiny a mnoho iných vecí, musíte preto niečo obetovať.

Testovanie má byť dobrovoľné, premiér však hrozí sankciami

Do veľmi veľkej miery ľudia nesúhlasia ani s rozhodnutím, že v obchode ste povinný preukázať sa negatívnym testom. Je to naozaj nemiestne a protizákonné. Ktorý zákon vymedzuje, že policajt, predavačka či iná osoba od Vás môže pýtať doklad o vašom zdravotnom stave? Tu sa nám vo veľkej miere nastoľuje otázka, aké riziká sa môžu objaviť pri celoplošnom testovaní. Otázka je veľmi jednoduchá. Každý si to predstavuje veľmi jednoducho a bezproblémovo, avšak opak je pravdou. Nič nie je také jednoduché, aké sa na prvý pohľad zdá. Veľmi veľa ľudí zastáva názor, že ak oddelíme zdravých ľudí od chorých, všetko sa opäť navráti do starých, dobrých koľají.

Môže od vás zamestnávateľ žiadať negatívny test? | Nový Čas

Prvé riziko predstavuje senzitivita testov, čo znamená to, že sa môže stať, že ľudia budú falošne negatívne otestovaní. Jedná sa o ľudí, ktorí uniknú záchytu. Toto je považované za veľké riziko, pretože vírus sa môže šíriť ďalej. Ďalším veľkým problémom je samotný priebeh testovania, ktorí podľa lekárov nie je vôbec zodpovedný. Nie je žiadnym tajomstvom, že tento vírus je hlboko nákazlivý a mnoho ľudí sa môže na samotnom testovaní nakaziť, čo je veľmi ohrozujúcou skutočnosťou. Toto je postoj k celoplošnému testovaniu od svetoznámych lekárov.

Testovanie na COVID - 19 aj pre samoplatcov - Fakultná nemocnica s  poliklinikou F.D. Roosevelta

Týmto by som chcela vyzvať všetkých ľudí k tomu, aby sa zbytočne nestresovali, nepanikárili a nebáli sa vychádzať von medzi ľudí. Starší ľudia by si určite mali na seba dávať väčší pozor, ale stále sedieť doma? To určite nie je tou správnou voľbou. Za čo ešte prosím? Chcela by som poprosiť všetkých tých, ktorí vykazujú znaky korony, aby svedomito a zodpovedne pristupovali k nám ostatným. Karanténa je síce odporúčaná na desať dní, avšak dá sa to určite zvládnuť. Nezabúdajme na to, že myslíme nie len na seba, ale aj na zdravie všetkých okolo nás. Len spoločnými silami sa nám podarí premôcť zákerný vírus a získať späť život, ktorý sme žili predtým!

Zodpovednosť

Zdroj: Čojee.sk|Foto: securitas.sk, spravy.pravda.sk|Video: YouTube.com