Liverpool si počas víkendu na domácom ihrisku poradil s Arsenalom 2:1. The Reds tak na pár hodín poskočili na tretie miesto pred Man. City

Domáci išli do vedenia v deviatej minúte, keď Mané z pravej strany poslal krížny pas na Firminha a ten si položil na zem goalmana Arsenalu Petra Čecha a skóroval. Päť minút pred koncom prvej štyridsaťpäť minutovky  išli domáci do dvojgólového trháku. Firminho v pokutovom území našiel Maného a ten nechytateľnou  strelou zvýšil na 2:0.  Hráčom Arsenalu sa podarilo znížiť v päťdesiatej siedmej minúte zásluhou Welbecka, ktorého krásnou prihrávkou pomedzi dvoch domácich obranou vysunul Sanchéz a prvý menovaný znížil. Wengorovi zverenci sa snažili znížiť, ale nebolo im dopriate. Práve naopak. V samom závere, keď všetky sily vrhli dó útoku  Holanďana Wijnald strelil rozhodujúci gól na  3:1. Milner v stredovom kruhu vysunul Origiho, ktorý sa dostal za obranný val hosťujúcich obrancov. Do stredu pokutového územia si nabehol Wijnaldun, vypýtal si prihrávku a zo značky pokutového kopu pridal tretí gól.

Premier League – 27. kolo:
Manchester United – AFC Bournemouth 1:1 (1:1)
Góly: 23. Rojo – 40. King (11 m), ČK: 45. Surman (Bournemouth)

Leicester City – Hull City 3:1 (1:1)
Góly: 27. Fuchs, 60. Mahrez, 90. Huddlestone (vlastný) – 14. Clucas

Stoke City – FC Middlesbrough 2:0 (1:0)
Góly: 29. a 42. Arnautovič

Swansea City – FC Burnley      3:2 (1:1)
Góly: 12. a 90.+ Llorente, 69. Olsson – 20. a 61. Gray (prvý z 11 m)

FC Watford – FC Southampton 3:4 (1:2)
Góly: 4. Deeney, 79. Okaka, 90. Doucoure – 28. Tadič, 45.+ Redmond, 83. Gabbiadini, 86. Redmond

West Bromwich Albion – FC Crystal Palace 0:2 (0:0)
Góly: 55. Zaha, 84. Townsend