Ak patríš k nadšeným fanúšikom EDM a dennodenne sleduješ slávnych DJ – ov a ich famóznu tvorbu, určite sa potešíš, keď ťa informujeme o tom, že rok 2017 opäť prinesie známe mená z oblasti elektronickej hudby.

A nemusíš kvôli svojim obľúbeným interpretom ani ďaleko cestovať. Vybrali sme pre teba totižto tých slávnych predstaviteľov tohto hudobného štýlu, ktorí budú vystupovať práve na Slovensku.

Prvým z nich je známy a veľmi obľúbený Paul Van Dyk, ktorý svoju šou predvedie už 24. februára 2017 Refinery Gallery, v Bratislave. Po veľkej rehabillitácii sa v tomto roku vracia na pódiá a na Slovensku sa predstaví už za 9 dní v hlavnom meste. 45 – ročný Nemec je na scéne už niekoľko rokov, pričom začal naživo vystupovať už ako 20 – ročný. Získal niekoľko ocenení – cenu Ariel za najlepšiu pôvodnú hudbu v roku 2004 alebo DJ Award for Best Trance v roku 2006 a taktiež sa preslávil aj v médiách  – v roku 1999 bol časopisom DJ zvolený za Najlepšieho tvorcu hudby.

zdroj: www.supermusic.sk

Ďalšími známymi artistami, ktorí budú koncertovať na Slovensku sú Merk & Kremont, dvojica z Milána, ktorí v sekcii elektronickej hudby pôsobia od roku 2013. Ich tvorba spadá najmä pod progressive house a preslávili sa trackom  Get Get Down, ktorý vydali v roku 2015 v spolupráci so Spinnin Records. Už po tretí rok sa dostali do ankety DJ Mag, pričom v roku 2014 obsadili 94. miesto.  Dňa 24. februára tohto roku  zasvätia slovenských fanúšikov do svojej tvorby v meste Prešov, konkrétne v ENCORE the club. Mladších priaznivcov ich štýlu nepoteší fakt, že vstup bude povolený len dospelým osobám.

zdroj: http://weraveyou.com

Trochu menej známy, ale o to viac talentovaný Parov Stelar je považovaný za zakladateľa nového žánra electro swing, ktorý spája swingové štýly s housom, hip – hopom alebo EDM. Ak ti toto meno nič nehovorí, neboj sa už 12 mája 2017 o 19:00 budeš môcť jeho tvorbu spoznať v AEGON Aréne NTC  v Bratislave, pričom jeho šou na Slovensku bude súčasťou Burning Spider tour 2017 a taktiež predstaví svoj nový album Spider, ktorý by mal vydať už  na jar. DJ vystupuje spolu so skupinou, ktorú tvorí okrem neho ďalších sedem členov – a to najmä basgitarista, vokalista, saxofonista, bubeník a hráči na triangel a trúbku.

zdroj: http://voguetheatre.com