Včera sa v LA rozdávali hudobné ocenenia a naozaj, bolo sa na čo pozerať.

Grammy awards patria k jedným z najprestížnejších hudobných ocenení na svete. Tieto zlaté gramofóniky putujú každý rok k tým najlepším umelcom v jednotlivých kategóriach (najlepším aspoň podľa The Recording Academy).

Galavečer prvýkrát moderoval Brit James Corden, ktorý našťastie nepredvádzal nič z anglického suchého humoru, ale naopak. Komik bol rozhodne správna voľba pre tento večer. Zostal verný svojmu humoru a divákov nesklamal. Keď TwentyOnePilots získali svoju cenu a prišli na pódium v trenírkach, James odhodil zábrany a rozhodol sa ich nasledovať.
Kráľovnou večera sa stala Adele, ktorá si odniesla 5 sošiek, nebohý David Bowie získal 4 ocenenia. Milým prekvapením večera bol Chance the Rapper, ktorému boli udelené 3 Grammy awards. Beyoncé zo svojich 9 nominácií premenila na ceny len dve, čo bolo celkom symbolické, keďže čaká dvojičky. I keď mali s Adele rovnaké nominácie, speváčky sú profesionálky a prejavili si úctu a svoj vzájomný rešpekt. Adele sa pri prevzatí ceny za album roka rozplakala. A nebola jediná. Podarilo sa jej rozplakať Beyoncé, keď víťazka vyhlásila, že si album nezaslúži. „ Nemôžem túto cenu prijať, umelkyňou môjho života je Beyoncé. Album Lemonade je tak monumentálny, tak dobre premyslený, nádherný a odhaľujúci dušu. Nechala si nás všetkých nazrieť tam, kde nás bežne nepustíš a my si to vážime… Si naše svetlo. A to, ako sa vďaka tebe ja a moji priatelia cítime, to, ako sa cítia moji čierni priatelia, dodáva im to silu, aby boli sebou samými,“ vyhlásila Adele. Následne sa jej podarilo cenu rozlomiť, či už úmyselne alebo nie, vraj kúsok venovala práve Bey.

zdroj: grammys.com

Vystúpenia boli taktiež plné prekvapení. Show otvárala Adele, ktorá neskôr vzdala poctu Georgeovi Michaelovi. Skladbu Hello odspievala dokonale, no počas skladby Fast Love prestala spievať. Ako sama počas vysielania povedala, nechcela dopustiť to, čo sa stalo minulý rok. Následne začala spievať odznova, čím si uctila zosnulú legendu. Prince sa taktiež dočkal pocty od Bruna MarsaTime so skladbami Jungle Love, The Bird a Let’s Go Crazy. Bruno sa objavil na pódiu aj s vlastnou pesničkou That’s What I Like. Ďalším veľkým očakávaním bolo spoločné vystúpenie skupiny MetallicaLady Gaga. I keď nastali technické problémy počas prvej polovice vystúpenia s mikrofónom speváka, vystúpenie sa tejto netradičnej kombinácií naozaj podarilo. Beyoncé nezstavilo ani tehotenstvo a na udeľovaní cien vystúpila s dvomi skladbami z albumu Lemonade (Love Drought, Sandcastles). A i keď netancovala ako býva u nej zvykom, pohľad na ňu zohrial pri srdci každého, či už v sále alebo pri televíznych obrazovkách.
Katy Perry spolu so Skipom Marleym (vnuk Boba Marleyho), vystúpili s novinkou Chained to the Rhythm. So svojou novou piesňou sa objavil aj Ed Sheeran (Shape Of You). Francúzske duo Daft Punk doprevádzalo The Weeknda pri skladbách Starboy a I Feel It Coming, predviedli sa aj Keith Urban a Carrie Underwood s piesňou The Fighter a celý galavečer uzavreli John Legend a Cynthia Erivo s piesňou God Only Knows od The Beach Boys, ktorá bola pre všetkých hudobníkov, ktorí nás opustili minulý rok.

Ceny v hlavných kategóriach:
Album roka – 25
 (Adele)
Nahrávka roka – Hello (Adele)
Pieseň roka – Hello (Adele)
Najlepší popový vokálny album– 25 (Adele)
Najlepší album elektronickej tanečnej hudby – Skin (Flume)
Najlepší rapový album Coloring Book (Chance the Rapper)
Najlepší urban music album – Lemonade (Beyoncé)
Najlepší inštrumentálny album – Culcha Vulcha (Snarky Puppy)
Najlepší album/alternatívna hudba – Blackstar (David Bowie)
Najlepšia rocková pieseň – Blackstar (David Bowie)
Najlepší popový výkon – TwentyOnePilots
Objav roka – Chance the Rapper

 

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt grammys 2017 adele

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

zdroj: grammys.com

… a pocit, keď nevyhráš grammy, ale aspoň piješ z diamantovej ploskačky.

zdroj:time

 

http://www.dailymotion.com/video/x5blcan_adele-hello-live-2017-grammys-bmf_music

http://www.dailymotion.com/video/x5bjkax_beyonce-grammys-2017_fun

 

http://www.dailymotion.com/video/x5bjjqt_bruno-mars-prince-tribute-the-grammys_tv