Nie je žiadnym prekvapením ak poviem, že pitný režim je pre náš život nevyhnutný. Každý človek väčšinou spomína svoje obľúbené jedlá, no nad zdrojom tekutín len mávne hlavou. Pravda je však taká, že oblasť prijímania tekutín by sme rozhodne nemali podceňovať ani zanedbávať.

Mali ste niekedy pocit dehydratácie? Ak áno, myslím si, že určite viete dôvod. Nedostatok tekutín do ľudského organizmu môže zapríčiť vážne zdravotné problémy, priam nebezpečenstvo. Netreba zanedbávať ani fakt, čo pijeme. Nie všetko čo prijímame v podobe pitného režimu, musí byť aj zdraviu prospešné.

Ako odvodniť telo? - Dobré rady a nápady

Hlavným ohniskom zdravého životného štýlu a fungovania organizmu by mala byť kvalitná pramenitá voda, ktorá vyviera z podzemného zdroja. V priemere každá druhá minerálna voda býva chemicky upravovaná. Je to smutné, no je tomu skutočne tak.

Koľko vody by ste mali do svojho tela prijať denne?

Hovorí sa, že dospelý človek, ktorý váži v priemere 70 kilogramov, by mal denne prijať do organizmu dva až tri litre kvalitnej pramenitej vody. Myslím si, že je tomu skutočne tak. Nie nadarmo sa totiž hovorí, že čím väčšej hmotnosti človek je, tým viac vody musí vypiť. V plnej miere sa k tomuto tvrdeniu prikláňam. Pitný režim by sme mali v priebehu dňa prijímať priebežne po krátkych intervaloch. V prípade zanedbávania môžu nastať bolesti hlavy, únava, nesústredenosť a iné.

Teta drogerie - Úžeh vs. úpal? Čím se liší a co na ně pomůže

Čomu sa vyhýbať?

Nápoje s vysokým obsahom cukru, kofeínu alebo alkoholu- to veru nie je správna voľba. Napriek tomu, že všetci vieme, že by sme sa im mali vyhýbať, aj tak robíme presný opak!

Malinovky. - Mäsiarstvo

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: tetadrogerie.sk