Idol žien, vášnivý ochranca prírody, muž s dobrým srdcom a jeden z najlepších hercov. Takto by sme mohli charakterizovať nezabudnuteľného Leonarda DiCapria. Pripravili sme si pre vás zaujímavé fakty zo života tohto herca.

Svetoznámy herec Leonardo DiCaprio patrí rozhodne medzi tých, ktorého milujú ženy po celom svete. Vďaka nemu majú aj tie horšie filmy obrovské zisky. 

Ostaneme ešte trochu pri filmoch. Kde všade sme mohli vidieť tvár tohto herca? Zahral si vo filmoch ako Vlk z Wall Street, Veľký Gatsby, Vtedy v Hollywoode, Revenant, Letec, Divoký Django alebo v snímke Chyť ma, ak to dokážeš.

Najviac ho však preslávil film Titanic, v ktorom si zahral po boku herečky Kate Winslet. Vedeli ste, že sa Leonardo na túto rolu vôbec necítil? Váhal, avšak po dlhšom uvažovaní nakoniec rolu Jacka zobral. Povedzme si úprimne, viete si predstaviť v úlohe Jacka niekoho iného ako DiCapria? Veru, ani my nie!

Ako dobre poznáte Leonarda DiCapria?
Fakty, o ktorých ste možno ani nevedeli

  1. Podľa koho dostal Leonardo svoje krstné meno? Keď bola jeho matka tehotná, tak sa dívala na obraz od Leonarda da Vinciho a práve vtedy ju prvýkrát kopol. Rozhodla sa mu dať meno podľa slávneho maliara.
  2. Leonardov strih vlasov v Titanicu bol medzi Afgancami extrémne populárny, a to až tak, že ho Taliban zakázal. Ak ho niekomu holiči aj napriek zákazu urobili, zatvorili ich za to do väzenia!
  3. Keď sa Leonardo a Kate dozvedeli, že Millvina Dean, posledná žijúca osoba, ktorá prežila potopenie Titanicu, musela predať svoje cennosti, aby mohla zaplatiť za pobyt v domove dôchodcov, rozhodli sa jej finančne pomôcť.
  4. Leo je dobre známy tým, že je horlivým ochrancom životného prostredia. Má vlastnú organizáciu a veľakrát daroval na ekologické účely množstvo peňazí.
  5. V prezidentských voľbách v roku 2008 venoval 2800 dolárov na kampaň Baracka Obamu. Je to maximálna suma, ktorú môže jednotlivec na kampaň venovať.
  6. Miluje šport! Rád hrá basketbal, hokej, futbal a taktiež obľubuje surfovanie.
  7. Nikdy nebral žiadne drogy! Ale vždy, keď mal zahrať drogovo závislého, skontaktoval sa s takým človekom a sledoval jeho správanie, aby bol jeho herecký výkon čo najlepší.
  8. Jeden z jeho najbližších priateľov je taktiež veľmi známy herec Mark Wahlberg, ktorého môžete poznať z filmov ako Macík alebo Ocko je doma.
  9. Takmer trikrát zomrel! Počas potápania pri pobreží Južnej Afriky sa ocitol zoči-voči veľkému bielemu žralokovi. Potom sa mu zas pri parašutistickom zoskoku neotvoril padák. Našťastie, mal záložný. A do tretice počas letu, kedy sedel v biznis triede, videl na vlastné oči explóziu krídla lietadla. Pilot musel núdzovo pristáť.
  10. V roku 2016 na 88. ročníku udeľovania ceny Akadémie (Oscar) vyhral Leonardo Dicaprio svojho prvého oscara za rolu vo filme The Revenant. Na túto cenu čakal nesmierne dlho.

Zdroj: zaujimavysvet.webnoviny.sk & telkac.zoznam.sk | Foto: tumblr.com