Medzi fanúšikmi bratislavského Uprising festivalu sa snáď nenájde jeden človek, čo by si nepamätal legendárne koncerty Onyx či Dope D.O.D.

Obe skupiny svojou výbušnosťou a energickou show poriadne otriasli ináč relatívne pokojnou festivalovou atmosférou a priviedli do varu tisícky verných fanúšikov dole pod pódiami. Tento rok však čaká Uprising double trouble – obe kultové formácie spájajú sily a 24.-25. augusta prichádzajú do Bratislavy odohrať československú premiéru spoločnej show Onyx & Dope D.O.D.

Po prvýkrát sa ich cesty stretli už pred nejakým časom, keď Onyx prizvali Holanďanov Dope D.O.D. nahrať track #WakeDaFucUp. Chlapcom z Onyx sa výsledok zjavne viac než páčil, keďže po ňom pomenovali aj celý album, na ktorom sa skladba objavila v roku 2014. Úspešný single prevalcoval fanúšikov oboch kapiel, ktorý si, pochopiteľne, pýtali viac. Napriek tomu bolo dlho okolo ďalších potenciálnych spoluprác medzi Dope D.O.D. a Onyx ticho. Zlom nastal až minulý rok, keď sa na pultoch objavila celá spoločná doska Shotgunz in Hell. Netreba ani hovoriť, že fanúšikovia nekompromisného rapu, boombapu a horrorcore oprávnene šaleli radosťou.

Ťažkotonážne beaty, dubstepové a elektronické linky s boombapovými prvkami servírované s lyrickým nákladom, po ktorom sa horšie spáva aj kľudným povahám. Aj taká bude ich spoločná show, na ktorú jedenásty ročník Uprisingu len tak skoro nezabudne. Okrem nich sa z hiphopu môžete tešiť na americké legendy Slum Village, Lady Leshurr, Movits a silný domáci reprezent, ale aj na headlinerov ako Gentleman, Inner Circle či Lee „Scratch“ Perry. Vidíme sa 24. a 25. augusta na Zlatých pieskoch v Bratislave, lístky aj VIP vstupy s množstvom výhod zoženiete v sieti Ticketportal.

VSTUPENKY

UPRISING WEB   /   UPRISING FACEBOOK   /   UPRISING INSTA