Prednedávnom bežal v kinách horor Skryté zlo (The bye bye man), od režisérky Stacy Title, ktorý určite zaujme svojimi zápletkami a nezvyčajným rozuzlením deja. Všetko sa točí okolo troch priateľov, ktorí v malom mestečku začuli chýry o takzvanom Bye Bye Manovi, ktorý predstavuje akúsi kliatbu celého mesta. Aby sa tejto kliatbe vyhli, nemôžu na ňu vôbec myslieť, ani vysloviť nič s ňou spojené. Ak tak urobia, Bye Bye Man dokáže ovládať ich myšlienky, dokonca ich prinútiť urobiť to, čo on sám chce.

Príbeh sa začína celkom nevysvetliteľnou scénou, kedy neznámy otec vyvraždí celú svoju rodinu a nakoniec zabije sám seba. Na koreň celej tejto záhady sa príde až neskôr. Dôležití sú vo filme traja študenti – John, Eliot a jeho priateľka Sasha. Dozvedia sa o legende – o Bye Bye Manovi, ktorý sa mstí zakaždým, ak na neho niekto myslí alebo vysloví jeho meno. Akonáhle prenikne do Vašej hlavy, môže si s vami robiť úplne čo chce. Tak dokonca aj našich hrdinov prinútil k nevysvetliteľným činom, na ktoré si vôbec nespomínajú, že sa udiali. Avšak to nie je všetko, Bye Bye Man zabije každého, kto o ňom vie a ak ten dotyčný povie niekomu ďalšiemu o spomínanej kliatbe, aj toho pripraví o život. Eliot sa snaží prísť na koreň celej tejto veci, ale pochopiteľne, že čím viac sa zaujíma o Bye Bye Mana a všetko s ním spojené, tým bližšie sa k nemu dostáva a tak má vďaka nemu rôzne halucinácie a postupne takpovediac stráca zdravý rozum.

Celý scenár však neprinesie nič zaujímavé, asi iba nečakaný koniec, ktorý sme však mohli vidieť aj v iných hororoch. Pri tomto horore sa ani veľmi nebudete báť, rozhodne to nie je ten typ, o ktorom sa vám bude dokonca aj snívať. Sčasti za to môže  nie veľmi dobre prepracovaný dej a scény, ktoré sa dajú očakávať. Na celom horore vás vyplašia asi iba príliš silné hororové zvučky. Svojím spôsobom je to iba priemerný horor, dokonca ani s efektami na tom nie je najlepšie, keďže miestami pôsobia prvoplánovo a veľmi lacne. Jedine pri konci ostanete čakať s otvorenými ústami, ale  počas celého filmu nebudete vyvaľovať oči od prekvapenia. Podobné ľakačky, aké sú v tomto horore sme zazreli v celkom podobných druhoch filmov. Ak však nie ste veľkým nadšencom hororov a zľaknete sa naozaj čohokoľvek, tak tento horor je pre vás ako stvorený.