To, že CoVid-19 ovplyvnil takmer každého je dosť očividné. Okrem osôb však ovplyvnil aj poskytovateľov rôznych služieb, medzi ktorých patrí najznámejšia streamovacia služba Netflix. Hlavným cieľom Netflixu bolo poskytovať zábavu znudeným ľuďom, ktorí sú zavretí doma. V redakcii sme vybrali niekoľko filmov a seriálov, ktoré vás určite nadchnú!

Eurovision

V dobe, kedy všetko vyzerá byť zlé a smutné, prišiel Will Ferrell s filmom, ktorý môžeme považovať za šialený, zábavný a v istých momentoch až hlúpy. Ak ste nadšencom muzikálov, určite sa oplatí pozrieť si tento film. Okrem chytľavých pesničiek budete mať možnosť vidieť krvilačných elfov a skvelé herecké výkony. Will Ferrell v blond parochni, ktorý si robí srandu z Američanov a má dosť divný škandinávsky prízvuk, vám určite zlepší náladu.

Good girls

Čo urobí partia troch matiek, ktorým dochádzajú peniaze? Nie, nenájdu si druhú prácu. Jednoduchším riešením je vykradnúť obchod. Matky však netušia, že lúpež ich zatiahne do nebezpečného kriminálneho kolotoča, z ktorého niet úniku. Netflix práve zverejnil 3. sériu tohto úspešného seriálu, v ktorom si môžete pozrieť napríklad herečku Christinu Hendricks. Seriál je plný úsmevných momentov, ktoré určite pobavia každého z vás.

The Kissing Booth 2

2 roky sme museli čakať na pokračovanie tohto mega úspešného filmu z dielne Netflixu. Joey King, Jacob Elordi a Joel Courtney sú zárukou dobrej zábavy. Film je podľa tvorcov romantickou komédiou a populárny je najmä medzi tínedžermi. V pokračovaní sa dozvieme, či vydrží vzťah na diaľku Elle a Noaha, a či je kamarátstvo silnejšie ako láska. Myslíme si, že druhá časť filmu nebude poslednou.

Lost Girls

Keď Shannan zmizla na Long Islande, jej matka Mary Gilbert sa obráti na políciu so žiadosťou o pomoc. Polícia začne po dievčati pátrať, no po zistení, že sa Shannan živila ako prostitútka, stratí záujem.  Mary vezme spravodlivosť do vlastných rúk a spolu s matkami ostatných zmiznutých dievčat pátra po vrahovi zmiznutých mladých žien. Podarí sa matkám dolapiť vraha?

La Casa de Papel ( Money Heist)

V roku 2020 Netflix predstavil už štvrtú sériu tohto obľúbeného seriálu. Hoci seriál vznikol v dielni španielskeho Netflixu, nemáte sa čoho báť. Myslíme si totiž, že predbehne vaše očakávania. Geniálny El Profesor sa spojí s partiou kriminálnikov, ktorí nemajú čo stratiť, a pustia sa do najväčšej lúpeže v dejinách Španielska. Pôvodným plánom tvorcov bolo seriál ukončiť po druhej sérii, no odkúpil ho Netflix. Práve vďaka tomu vznikli ďalšie dve série. Seriál je plný akčných záberov, ktoré sú doplnené o emotívne chvíle (pri niektorých si možno poplačete). Hoci je seriál natočený v španielčine, pozrieť si ho môžete aj v angličtine. My však odporúčame španielsky jazyk.

13 reasons why

Prvá séria seriálu sa stala veľmi populárnou po celom svete. Úlohou seriálu bolo poukázať na následky šikany v školách. Tvorcovia sa nechceli len tak vzdať a svetu predstavili hneď niekoľko nových sérií. Posledná sa na Netflixe objavila v roku 2020. Mnoho ľudí tvrdí, že tento seriál mali ukončiť po prvej sérii, no my s nimi nesúhlasíme. V porovnaní s prvou sériou je posledná plná brutálnych scén, na ktoré budete potrebovať silný žalúdok. Je však možné, že pri niektorých scénach si aj poplačete. Seriál ponúka hneď niekoľko zápletiek, ktoré vám nedajú spať.