Nevyhovujúce obdobie nám všetkým znepríjemňuje život. Pridružené zmeny, ktoré sa dejú v našich životoch nemajú na nás vždy len pozitívny dopad. Kým niektoré páry priznali, že obdobie pandémie ich vzťah posilnilo či utužilo, iné hlásia presný opak. Sexualita žien je výrazne znížená, čo má za následok práve pandémia, ktorá doľahla na naše životy.

Rozišli ste sa zrejme z dobrého dôvodu! Prečo je návrat k ex po rokoch  hlúposť? - Sex a vzťahy - Žena - Pravda

Zmeny menštruácie, zníženie sexuálnej aktivity u ženskej populácie a mnoho ďalšieho negatívneho. Kto by si len bol pomyslel, že za to môže práve toto pandémiové obdobie? Je to neuveriteľné, no je to skutočne tak. Počas tohto nie jednoduchého obdobia hlása stále čoraz viac žien problémy v oblasti menštruácie. Či už máme na mysli silné a neutíchajúce bolesti, neúmerné krvácanie či dokonca vynechanie samotnej menštruácie. Írski vedci od apríla 2020 venujú pozornosť ženám do veku 34 rokov. Zistenie počas tohto obdobia nevykazuje žiadne priaznivé výsledky, práve naopak.

Bolesť pri menštruácii: Silná až neznesiteľná bolesť? Dá sa zmierniť? -  príznak | Zdravotéka

Účastníčky uviedli, že 54 % z nich malo znížené libido, 56 %  malo zhoršené menštruačné cykly, a celkovo 64 % žien hlásilo zhoršenie predmenštruačných symptómov. Za kľúčových vinníkov vedci označili stres, psychologickú úzkosť či nedostatok spánku, ktorá súčasná doba priniesla.

Čo pomáha na menštruačné bolesti? 7 tipov, ako na ne, čo je dobré a čo ich  zmierňuje

Zdroj: break.cas.sk|Foto: zivotosprava.sk