Strach a obavy nás za posledný rok sprevádzajú na každom kroku. Súčasná situácia je však stále horšia a nik nevie, čo je správne a čo nesprávne. Na jednej strane stojí očkovanie, ktoré nám môže spôsobiť doživotné zdravotné problémy, kým na strane druhej testovanie, ktoré už nebude zadarmo. Ktorá možnosť je tá správna a nevyhnutná?

„Ako to bude ďalej? Čo je správne? Budem môcť vôbec doštudovať!?” Myšlienky, ktoré sa mi za posledné obdobie vrývajú stále čoraz viac do pamäti. Nič nie je jasné a stanovené. Začínam mať obavy z toho, že čoskoro príde deň, kedy budem donútená dať sa zaočkovať. Ja osobne sa vôbec k variante očkovania neprikláňam, keďže moji známi skončili po vakcíne veľmi zle.

Bratislavské Nové Mesto vyzbieralo na boj proti COVID-19 tisíce eur, školy  sa pripravujú na návrat detí - Webnoviny.sk

Na druhej strane stojí testovanie, ktoré nie je síce príjemné, ale prežiť ho dokáže skutočne každý. Kým však pred krátkym časom bolo ešte zdarma pre všetkých, pomaly je tomu inak. Nehorázne peniaze za obyčajný test sa mi skutočne zdá už priveľa. Naozaj neviem kam celý tento svet smeruje, ale na správnu cestu podľa mňa nie. Zamyslime sa nad celou touto situáciou a pokúsme sa o seriózne a zodpovedné rozhodnutie.

Očkovanie proti COVID-19: Ako sa objednať - NPZ

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: webnoviny.sk