Keď sa dieťatko pýta na svet v časovom predstihu je pochopiteľné, že mamička je nervózna. Táto situácia sa stala aj mladej budúcej mamičke, ktorú zastihol pôrod priamo v aute. Budúci rodičia čo najrýchlejšie vyrazili do nemocnice, kde však nerátali s komplikáciami. Vchodové dvere nemocnice boli uzamknuté a nikde nebolo ani živej duše. Strach, panika a bezmocnosť! Pocity, ktoré prežívali obaja mladí rodičia. Nastala situácia, kedy si museli poradiť sami.

Samotný priebeh narodenia bábätka bol veľmi zaujímavý a miestami aj komplikovaný. Vystresovaný otecko ihneď volal na číslo, ktoré mu asistovalo aspoň telefonicky a snažilo sa mu pomôcť. Postupoval podľa inštrukcii po telefóne. Podviazanie pupočnej šnúry bolo podľa slov záchranárov nevyhnutné. Budúci otecko ani na sekundu neváhal a použil prvý predmet, ktorý sa mu dostal pod ruku. Ochranné rúško!

„Zroloval som ochranné rúško ako tortillu a uviazal okolo pupočnej šnúry.” 

Aj ochranné rúško dokáže napomôcť v takejto situácii. Obaja rodičia budú spomínať na tento nie ľahký deň s poriadnou dávkou zodpovednosti, no v neposlednom rade aj radosti.

Zdroj: edition.cnn.com|Foto: Facebook/Sarah Rose Patrick