Byť rodičom je veľmi dôležité a zodpovedné poslanie, zvlášť v takých časoch, ktoré v dnešnej dobe zažívame. Isto vám neunikla napätá situácia, ktorá sa už niekoľko týždňov odohráva v USA. Búrlivé protesty, ktoré vyvolala smrť Afroameričana Georgea Floyda. Celebritná mamička Angelina Jolie posiela silný odkaz rodičom, ako správne pristupovať k deťom a ich pozornosť zacieliť na pozitívnejšie veci.

Koronavírus, rasizmus a diskriminácia!

Slávna herečka trávi karanténu doma spolu so svojimi šiestimi deťmi. Porozprávala o rôznych praktikách, ktoré využíva na to, aby svoje ratolesti zaujala a odpútala ich pozornosť od kritickej situácie vo svete.

Nielen koronavírus, ale už aj silný rasizmus a diskriminácia ľudí inej farby pleti vládnu v poslednej dobe v Amerike. Ako vieme, Angelina má okrem troch biologických detí aj tri deti rôznych rás, ktoré si spolu s bývalým manželom Bradom Pittom adoptovali.

Obyvatelia USA nesúhlasia s policajnou brutalitou a rasizmom v radoch policajného zboru. Aj Angelina si uvedomila utrpenie, ktoré vládne v jej krajine. Je adoptívnou mamou Zahary, ktorá je pôvodom z Etiópie a dvoch chlapcov, Maddoxa z Kambodže a Paxa z Vietnamu.

,,Systém, ktorý chráni mňa a nemusí rovnako chrániť moju dcéru alebo akéhokoľvek iného človeka, ženu či dieťa v našej krajine podľa farby ich pleti – to sa nedá tolerovať!“

Ako odpútala pozornosť detí od zlej situácie?

,,Tak ako väčšina rodičov, snažila som sa ostať pokojná, aby deti necítili moju úzkosť z tejto situácie. Počas karantény nám umrel náš králiček. A tak sme s Vivienne adoptovali dvoch postihnutých králikov, ktorí musia byť v páre. Sú veľmi krehkí, a tak sme sa snažili sústrediť najmä na starostlivosť o nich. A, samozrejme, na naše psy, hada a jaštericu.“

Vyzerá to tak, že sa Angelina snaží svoje deti vychovať k empatii, rovnako si tento štýl buduje aj v očiach verejnosti. Už nejaký ten čas sa venuje aj charitatívnym činnostiam a jej cieľom je zmeniť svet k lepšiemu.

Zdroj: topstar.noviny.sk | Foto: tumblr.com