Genesis. Tak sa volá nová rapová pecka od SPRAVNY TAH crew. 4 členná skupina chalanov pochádza z Levíc, no momentálne už pôsobí v Bratislave.

Počul si už niektoré veci od týchto chalanov? Ak nie nevadí, napravíme to. Ako nám o sebe prezradili, nie vždy boli ich začiatky ľahké a dobré. Porozprávali sme sa s Benežerom, managerom a zakladateľom crew. Mimo neho v skupine pôsobia ešte ďalší traja členovia, a to Hatyn Warps – hlavný MC, Saymon – dvorný hypeman a showman, Randy Cold – pod palcom má videá a grafiku.

„Vznikli sme ešte počas strednej školy, myslím že to bol rok 2010 alebo 2011. S Hatyn Warps sme boli spolužiaci, ktorých baví písanie, rovnaká hudba a vedeli sme, že musíme spolu niečo vymyslieť. Síce si Hatyn riešil vlastný projekt a trochu sme stáli, od začiatku roka 2014 sme sa rozrástli o dvoch spomínaných členov a od vtedy fungujeme pokope.“

Aj napriek prestávke má už SPRAVNY TAH čo to za sebou. Singel s názvom „Čistá Tupota“ sa stihol objaviť aj na Rádiu FM, v jedinej rádiovej hip – hop relácii na Slovensku s názvom „Bez Pózy“ s Idainou a single ako „Comeback“ alebo „Ako Doma“ sa dokázali v minulom roku zaradiť do pravidelného vysielania Bratislavského Rádia SITY. Takže na mladú skupinu veľmi dobre. Mimo iného, aktuálne skupina zažíva plodné obdobie a single vznikajú v známom štúdiu Laboratory u Petra Panna.

Späť ale k samotnému novému songu Genesis. Možno by som povedal, že táto skladba je motivujúca, nakoľko je cieľom skladby poslucháča rozhýbať k životu, prekonať jeho komfortnú zónu.

„Je to aj o reálnych prežitkoch, skutočnej frustrácii
a koniec koncov o reálnom pohľade na vec.“ 

Skladbu si hudobne zobral pod palec Palio, ktorý sa postaral aj o Mix a Master. Detail skladby a samotný proces ako vznikala nám zaujímavo priblížil samotný autor Hatyn Warps:

„Randy – režisér sa presťahoval do Prahy a v tom istom období sme dostali tento beat. SPRAVNYTAH mal v tom období na konte skladby, ktoré ľudí neoslovili a mal som pocit, že to ide všetko zlým smerom. Ako vždy som mal strašne veľa verzií, ale už som si nemohol dovoliť vypustiť von niečo čomu najlepšie rozumiem iba ja, takže v jeden večer som si okolo druhej ráno za to sadol a začal písať: „Zdravo nasratý a hladný po novom živote…“Tento začiatok mi časom pomohol vystavať druhú slohu ktorá je na 90% pôvodná aj vo finále. Ostatné časti textu som trápil neskutočne dlho, asi pol roka. Myslím že aj viac. Je veľmi dôležité pochopiť, že za ten čas som dokázal vytvoriť nový stav mysle, nové štýly frázovania a úplne iný focus. Prekopal som to tak, že som v súčasnom období stále nadšený, keď sa k tomu vrátim.“

Takže veľmi zaujímavý zákulisný pohľad na celú skladbu a my dúfame, že sa bude rovnako páčiť aj vám. Však počúvajte a uvidíte. Chalanom samozrejme držíme palce a nezabúdajte, najbližšie ich môžete stretnúť 19. marca v Športovej hale v Leviciach, kde boli pozvaní vrámci programu Movement festival.

Facebook            Instagram            YouTube