V bežnom filme zaznie množstvo viet, no len niektoré s nami tak rozhýbu, že sa zapíšu do dejín kinematografie. Dnes vám prinášame 15 známych filmov. Vedeli by ste ich spoznať podľa slávnej hlášky?

„Dobby je voľný.“

Ak ste fanúšikom čarodejníckej filmovej série Harry Potter, isto vám táto hláška niečo hovorí. Vyslovil ju škriatok Dobby po tom, čo mu Harry daroval ponožku. Hláška sa odvtedy používa v rôznych situáciách, ja ju napríklad s radosťou vyslovím, ak spravím zápočet alebo skúšky.

„Nech ťa Sila sprevádza.“

Táto pomerne známa hláška je z filmu Star Wars. Ak patríte do tej skupiny ľudí, ktorí tento sci-fi film ešte nevideli, tak vitajte v klube. Síce niesom fanúšikom Hviezdnych vojen, ale túto hlášku by som vedela ľahko priradiť k filmu.

„Baby nebude sedieť v kúte.“

Presne tak! Legendárna hláška zaznela vo filme Hriešny tanec (Dirty Dancing) a vyslovil ju šarmantný americký herec Patrick Swayze v úlohe Johnnyho. Na túto frázu sa nedá len tak zabudnúť.

„Houston, máme problém.“

Stalo sa tak vo filme Apollo 13, ktorý bol natočený podľa skutočnej udalosti. Túto slávnu hlášku vyslovil americký herec Tom Hanks, ktorý hral astronauta Jima Lovella.

„Do nekonečna a ešte ďalej.“

Aj animované filmy nás dokážu naučiť niečo nové. Táto fráza pochádza z rozprávky Toy Story. Vyslovil ju Buzz Lightyear, a to nielen raz, ale rovno viackrát. Možno preto nám aj tak utkvela v pamäti.

„Hasta la vista, baby.“

Aj vo vás tá veta vyvoláva pocity strachu a predstavu blížiacej sa smrti? Ak ste fanúšikom Terminátora, tak vám ani nemusím hovoriť, že túto hlášku vyslovil Arnold Schwarzenegger.

„Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš, čo ochutnáš.“

Jeden z najznámejších citátov vôbec. Pozná ho celý svet a okrem toho zaznel aj vo filme Forrest Gump. Musím uznať, že tento kultový film je plný skvelých hlášok, ktoré si mnohí z nás isto pamätajú.

„Neviem, kto ste. No ak nepustíte moju dcéru, budem vás hľadať. Nájdem vás. A zabijem vás.“

Rodičia sú schopní pre svoje deti spraviť čokoľvek. Týmto sa riadil aj známy herec Liam Neeson vo filme 96 hodín. Práve jemu patrí táto odstrašujúca hláška.

„Kiežby sme sa mohli porozprávať dlhšie, ale na večeru mám starého priateľa. Zbohom.“

Neviem, ako pôsobí na vás táto veta, ale vo mne vzbudzuje hrôzu a naháňa husiu kožu. Hláška zaznela vo psychologickom trileri Mlčanie jahniat. Zaslúžil sa o ňu slávny herec Anthony Hopkins, ktorý si zahral Hannibala Lectera.

„Stále plávaj, stále plávaj.“

A máme tu ďalšiu rozprávku. Už podľa hlášky je viac než jasné, že sa odohráva vo vode. Áno, túto vetu opakovane vyslovovala Dory z animovaného filmu Hľadá sa Nemo.

„Mám veľmi rád kone a ty máš oči ako kôň. Vidíš, som veľmi rád, že ma dali do cely s tebou, je to, akoby som bol v stajni.“

Kto by už nevidel obľúbenú francúzsku komédiu Drž hubu! Film je ozaj populárny a je viac než isté, že sa pri ňom dobre zabavíte. Vyššie uvedená hláška patrí Quentinovi, ktorého si zahral herec Gérard Depardieu.

„Nakresli ma ako jednu z tvojich francúzskych dievčat.“

Čo by to bol za zoznam, keby sme sem nezaradili Titanic. Patrí medzi najznámejšie filmy a pevne dúfam, že ste ho videli aspoň raz za život. Túto vetu vyslovila herečka Kate Winslet v úlohe Rose.

„Môj milááášik.“

Už len keď prečítam túto vetu, tak ju musím vyslovovať ako Glum (Smeagol). Známa hláška zaznela až v dvoch filmoch. Najprv to bol Hobbit, potom trilógia Pán prsteňov.

„Zahráme si hru?“

Zahráme si hru? Nemám na mysli klasickú hru určenú pre deti, ale skôr takú o prežitie. Kto videl krvavú filmovú sériu Saw, tak vie, o čom hovorím.

„Zrkadielko, zrkadielko, povedz že mi, kto je najkrajší na tejto zemi?“

Tento pestrý zoznam ukončíme znova rozprávkou, tentokrát to bude Snehulienka a sedem trpaslíkov. Rýmovanú otázku spozná každé dievčatko, ale isto aj nejakí chlapci. Vyslovila ju kráľovná svojmu čarovnému zrkadlu.

Zdroj: ČoJee!? | Foto: pinterest.com & pixabay.com