Britská kráľovská rodina zaujíma svet tak, ako žiadna iná monarchia! Najsledovanejšími sú rozhodne kráľovná Alžbeta II. a tiež bratia William a Harry s rodinami.

Kým sa prednedávnom princ Harry odsťahoval spolu s manželkou Meghan a synom až za Atlantik do ďalekej Ameriky, princ William ostal v rodnej zemi a zapojil sa do istej kampane, ktorá pomáha ľuďom so psychickými poruchami. Práve v tejto kampani prezradil dôležitý fakt o sebe, ktorý sme doteraz ani len netušili!

Má zrakový hendikep!

Princ William je aktuálne asi najdôležitejší člen kráľovskej rodiny. Kráľovná Alžbeta II. je vzhľadom k veku už skutočne na konci vládnutia, jej syn princ Charles má ako následník trónu už tiež pomerne vysoký vek. Vyzerá to tak, že práve princ William sa stane budúcim kráľom!

V novom dokumente BBC o duševnom zdraví mužov s názvom Heads Up (Hlavy hore) sa priznal, že má zrakový hendikep, ktorý mu ale pomáha v prezentovaní sa.

,,Čím som starší, tým horšie vidím. Keď pracujem, nenosím šošovky, takže keď hovorím k davu, ľudí nevidím,“ priznal princ William.

Všetko zlé je na niečo dobré!

Budúci následník trónu mal údajne stres z množstva ľudí, hlavne vtedy, keď musel hovoriť pred veľkým davom. Nenávidel to! Krátkozrakosť ho teda v podstate zachránila od úzkosti.

,,Neskutočne mi to pomáha, pretože ma neznervózňujú žiadne pohľady, nakoľko všetky tváre sú rozmazané. Prečítam to, čo potrebujem, no celý priestor už nevidím. Veľmi mi to pomohlo s úzkosťou.“

Jeho priznanie si získalo veľké sympatie, ako aj celá kampaň, do ktorej sa zapojil. Otvorene a úprimne pomáha mužom a snaží sa tak znížiť počet psychických porúch a samovrážd.

https://www.instagram.com/p/CApRAKkgjMu/

Zdroj: topstar.noviny.sk | Foto: tumblr.com | Video: Instagram.com