Hodnoty v živote každého jedného z nás sú veľmi dôležité, dovolím si povedať priam nevyhnutné. Ten, kto nemá stanovené žiadne hodnoty, nemôže viesť pokojný a usporiadaný život. Hodnoty ako zdravie, šťastie, radosť, láska a mnoho iných predstavujú základ života človeka. Ako byť však v živote šťastným?

Šťastie v školách: Radosť

Základom šťastného života je podľa môjho skromného názoru predstava budúcnosti a životných cieľov. Myslím si, že každý jeden z nás by mal mať jasnú predstavu o tom, čo chce v živote dosiahnuť a kam sa plánuje posunúť. Z môjho uhľa pohľadu mám v tom úplne jasno. Už od útleho detstva som presne vedela, čo chcem v živote robiť. Vždy ma fascinovala práca s ľuďmi a aj to je jedným z dôvodov prečo študujem na vysokej škole a plánujem sa v nej aj uplatniť. Samozrejme na primeranom a adekvátnom poste vzhľadom k svojmu vzdelaniu a získaným vedomostiam.

Šťastie zachytené v každodennom živote

V blízkej budúcnosti si plánujem založiť rodinu a zažívať pravý rodinný život. Myslím si, že ku šťastiu každého človeka chýba skutočne málo. Základom je tešiť sa z maličkostí a vedieť sa oceniť aj za menšie pokroky, ktoré nás posunuli vpred. To je základom a ohniskom k prežívaniu skutočného šťastia.

10 vecí, ktoré nám pomáhajú prežívať pocit šťastia

Je aj vedecky dokázané, že šťastní a pozitívni ľudia majú sklon k dlhému žitiu bez ochorení a zbytočných nepríjemností. Myslím si, že pravdy na tom skutočne je. Ja sa už dlhé roky riadim heslom: „Užívaj si každučkú sekundu svojho života, lebo nevieš, kedy môže byť pre teba tá posledná.”

Fabaceae : Trifolium repens - White Clover (four leaf clov… | Flickr

Zdroj: ČoJee.sk| Foto: flickr.com, eduworld.sk