Austrálskeho herca Chrisa Hemswortha si azda každý filmový fanúšik spojí s postavou Thora v sérii nakrútenej podľa úspešného marvelovského komiksu. Ale na druhej strane nie každý vie, že pôvodne mal túto rolu hrať ktosi celkom iný.

Ťažko si vieme predstaviť niekoho iného ako Chrisa Hemswortha, ktorý hrá boha hromu, ale je to tak. Tvorcovia naozaj uvažovali nad tým, že Thora zveria hercovi o desať rokov staršiemu ako je Chris. Ide o britského herca Kevina McKidda, ktorý si zahral napríklad v populárnom americkom seriáli Klinika Grace, kde stvárnil postavu menom Owen Hunt. Možno ste ho videli aj vo filme Percy Jackson: Zlodej blesku, kde si zahral starogréckeho boha morí a oceánov, Poseidona, či vo filmoch Kráľovstvo nebeské alebo Ako ukradnúť nevestu.

Kevin McKidd však nakoniec rolu nedostal, pretože v Marvel Studios trvali na tom, aby bol herec mladší. Chceli niekoho, kto má maximálne 20 rokov. Samotný Chris Hemsworth mal v čase nakrúcania už 28 rokov, ale napokon hlavná rola pripadla jemu a tá ho preslávila natoľko, že sa dostal medzi top hollywoodskych hercov. Zahral si aj vo filmoch ako sú Avengers, Chata v horách, Snehulienka a lovec, Rivali, V srdci mora či v najnovšom akčnom trileri Extraction.

Zdroj: pravda.sk | Foto: tumblr.com