Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov absolvuje v marcovej príprave na ME 2017 dve stretnutia. Zverencov Pavla Hapala preveria v piatok 24. marca o 17.00 h v Karvinej rovesníci z Česka, o štyri dni neskôr (17.20 h) si v Senci zmerajú sily so srbskými rovesníkmi.
Tím SR „21“, ktorý v základnej A-skupine šampionátu narazí na domáce Poľsko, Švédsko a Anglicko, sa zišiel v utorok na zraze v Žiline. Z tradičných opôr chýbali v Hapalovom kádri Milan Škriniar, Stanislav Lobotka, Matúš Bero a Albert Rusnák, ktorých povolal tréner A-mužstva SR Ján Kozák na zápas kvalifikácie MS 2018 na Malte.
Na zraze absentovala aj trojica László Bénes, Lukáš Haraslín a Marek Rodák. Prví dvaja spoločne s trénerom Hapalom absolvujú s výberom do 20 rokov stredajší zápas proti Srbsku a potom sa všetci traja opäť pripoja k „dvadsaťjednotke“. Rodáka čaká ešte v utorok večer zápas v Anglicku, kde oblieka dres Accrington Stanley. „Hráči prišli v poriadku, bez zdravotných problémov. Dnešný i zajtrajší tréning povedie asistent trénera Oto Brunegraf, ten štvrtkový už tréner Hapal,“ uviedol pre TASR technický vedúci SR 21 Jakub Kojnok.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na marcové prípravné stretnutia s Českom (24. marca o 17.00 h v Karvinej) a Srbskom (28. marca o 17.20 h v Senci):
brankári: Adrián Chovan (AS Trenčín), Matúš Hruška (Dukla Praha), Marek Rodák (Accrington Stanley)
obrancovia: Lukáš Skovajsa (AS Trenčín), Tomáš Huk, Ľubomír Šatka (obaja FC DAC 1904 Dunajská Streda), Martin Králik (MŠK Žilina), Juraj Kotula (FK Senica), Branislav Niňaj (Sporting Lokeren), Martin Valjent (Ternana Calcio)
stredopoliari: Nicolas Špalek (MŠK Žilina), Tomáš Brigant (FK Senica), Michal Faško (MFK Ružomberok), Jakub Hromada, Martin Chrien (obaja Viktoria Plzeň), Jaroslav Mihalík (Cracovia Krakov), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk), László Bénes (Borussia Mönchengladbach), Dávid Ivan (FC Bari 1908), Július Szöke (Šachťor Karaganda)
útočníci: Pavol Šafranko (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Adam Zreľák (Baumit Jablonec), Tomáš Vestenický (Cracovia Krakov)

Zdroj:  TASR