Iba 9 ročný chlapec prišiel o život zrejme z dôvodu zanedbania starostlivosti lekárov v nemocnici Royal Free Hospital v Lodnýne.

Mladý a veľmi talentovaný. Michael Uriely bol len 9 ročný chlapec, juniorský majster Anglicka v šachu. Čo nikto nečakal sa stalo skutočnosťou a mladý človek prišiel o život pred dvoma rokmi. Prípad sa síce stal dávnejšie, no len teraz sa uzavrelo vyšetrovanie. Jeho matka, Ayelet Uriely, vedela že sa so synom niečo deje, no nikto jej však nepomohol. Viac krát navštívila doktorov a lekárov pred tragickým skonom mladíka. Celkom 11 krát.

www.mirror.co.uk

Najhoršie na celom prípade je, že Michael bol 18. augusta privezený do nemocnice so záchvatmi (kašlanie) a dusivým vracaním. Následne bol však prepustený. Na druhý deň sa zopakovalo to isté a šampión išiel znovu domov. Matka však tušila že sa niečo deje a že so synom je zle. Neustále preto vyhľadávala lekárov, žiadala o synovu hospitalizáciu ale odpovede, ktoré dostala boli iba odmietavé. Vyjadrenia lekárov hovorili o nie vážnom stave Michaela, že matka z toho robí zbytočne veľkú vec a synov stav nie je životu nebezpečný. Dokonca nepomohlo ani odporúčanie detského lekára a Michaela hospitalizovať odmietli. Čo nikto nechcel, Michael 25. augusta zomrel na chronickú astmu.

Matka samozrejme celú záležitosť začala riešiť a hlavne prečo z celkových 11 návštev u lekárov nebol nikto schopný jej synovi pomôcť. Vyšetrovateľ súdu tak isto predložil aj komunikáciu matky s doktorom, ktorá hovorila o tom, že sa bojí o synov život. Doktor však odmietol tento stav a povedal matke, že on do tejto kategórie nepatrí. Vyšetrovanie však preukázalo pochybenie nemocnice a nepomohol ani pokus o zmier doktora a jeho ospravedlnenie.

Tak teda vyhasol mladý život nádejného úspešného chlapca. Smutné na tom je to, že všetci si vinu prehadzovali a nikto nechcel akceptovať príznaky chronickej astmy!

www.mirror.co.uk

zdroj: mirror.co.uk