Veronia Muzikálový festival Jozefa Bednárika patrí už dlhé roky k najobľúbenejším hudobným akciám na Slovensku a získal si aj veľa fanúšikov zo susedného Česka. Organizátorov neodradili ani minuloročné obmedzujúce pandemické opatrenia a busú sa s nimi musieť popasovať aj tento rok. Festival to určite neoberie o výnimočnú atmosféru a návštevníkov o skvelý kultúrny zážitok. Aj tento rok totiž účasť v Kúpeľoch Brusno, kde sa akcia pravidelne koná, sľúbili rešpektované hudobné či herecké osobnosti, ktoré podujatiu opäť dodajú punc najvyššej exkluzivity.

Zameranie festivalu

Festival je zameraný na muzikálovú, divadelnú a filmovú hudbu, no nevyhýba sa ani kabaretu či šansónu. Zároveň je tiež prehliadkou toho najlepšieho, čo sa v ostatnom čase zrodilo na našej, prípadne českej scéne. Muzikálový festival Jozefa Bednárika je výnimočný aj tým, že divákom ponúka jedinečnú možnosť bezprostredného kontaktu s umelcami.

Muzikálový festival - Felix Slováček

Medzi účinkujúcimi bude tento rok žiariť česká herečka a speváčka Kateřina Brožová. Na festivalové pódium sa postaví – mimochodom, prvýkrát po materských povinnostiach – speváčka Natália Hatalová. Nebudú chýbať ani hudobník Felix Slováček či humorista Milan Markovič, ktorý sa do Brusna vracia po piatich rokoch aj so svojím kabaretom. Pozvanie prijal aj kubánsky Slovák Lazaro de Jesus Hodelin Thomas, po minuloročnom úspechu príde i česká muzikálová diva Michaela Nosková a mnoho ďalších umelcov.

Program

NÁVRATY  –  predstavia sa umelci, ktorí pred desaťročím na festivalovom pódiu ešte len začínali a dnes sú z nich vynikajúci interpreti či herci ako u nás, tak i v Česku.

SKÚS VERIŤ SNOM  – nádherné melódie z muzikálu Andrew Lloyd Webbera JOZEF A JEHO ZÁZRAČNÝ FAREBNÝ PLÁŠŤ zaznejú v podaní hercov DAB Nitra ako pozvánka na septembrovú premiéru.

MM KABARET Milana Markoviča – s Róbertom Puškárom a Petrom Niňajom.

HANA HEGEROVÁ kráľovná šansónu

– spomienka na výnimočnú osobnosť slovenskej a českej hudobnej scény.

SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL – galaprogram s udelením ocenení Brusnianska brusnica za prínos v muzikálovej tvorbe a odhalenie Tabule muzikálovej slávy.

BRUSWAY – ČESKÝ MUZIKÁL – Na křídlech fantazie – komponovaný program najkrajších českých muzikálových melódií v podaní Kateřiny Brožovej a ďalších exkluzívnych interpretov.

Zdroj: Ján Kubiš / Foto: Archív Ján Kubiš