Téma naozaj veľmi aktuálna a aj často rozoberaná. Ja som sa rozhodla poňať ju tak trošku po svojom. Pre niekoho ťažká etapa života, pre iného študentský život a nezabudnuteľné zážitky. Pre mňa určite to najkrajšie obdobie počas celého môjho života. Získanie nových vedomostí, nezabudnuteľné priateľstvá, zážitky a pravá láska. Atribúty, ktoré som získala počas vysokoškolského života ja. Mnoho z Vás sa možno v tomto momente zamýšľa nad otázkou, či dať šancu štúdiu na vysokej škole. Teraz si popíšeme pár bodov, prečo voliť práve vysokú školu.

Bourses d'études 2015 / 2016 : collège, lycée, études supérieures ...

  1. VYSOKÉ CIELE! Ak máme stanovené vysoké ciele v živote, ako napríklad stať sa svetovo uznávaným lekárom či právnikom, vysoká škola je pre nás nevyhnutnou súčasťou života.
  2. PREDĹŽIŤ SI MLADOSŤ! Existuje mnoho mladých ľudí, ktorí dajú prednosť štúdiu pred prácou. Prečo? Pretože mladosť je len jedna, tak prečo si ju nepredĺžiť?
  3. SAMOSTATNOSŤ! Už len na základe toho, že mladý človek žije na internáte, je nútený byť samostatný, zodpovedný a musí sa dokázať postarať sám o seba. To vnímam ako veľmi protektívny faktor.
  4. SPOLOČENSKOSŤ! Ak si človek spoločenský a rád spoznávaš nových ľudí, vysoká škola je tým správnym rozhodnutím.
  5. ERAZMUS! Je pre teba cudzí jazyk prioritou? Práve vysokoškolský život ti ponúka možnosť, vycestovať za štúdiom do zahraničia.
  6. LÁSKA V KNIHÁCH! Tento bod je troška atypický, ale predsa len som si ho sem dovolila zakomponovať, keďže sa v ňom plne vidím aj ja. Do štúdia na vysokej škole ma nikdy nikto nenútil. Šla som do toho z vlastnej iniciatívy, keďže štúdium a knihy sú môj život. Štúdium je krásne!
Archives études | Classe éco | Francetv infoZdroj: vojkovsky.sk| Foto: francetvinfo.fr, mcetv.fr