Policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) spoločne s príslušníkmi Policajného zboru z Banskej Bystrice zadržali pri obci Kováčová v okrese Zvolen dílera drog. Ten mal podľa polície drogy distribuovať najmä v okrese Lučenec. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Pri prehliadke auta obvineného J. K. policajti zaistili viac ako sedem gramov kokaínu. Ide najmenej o 77 obvykle jednorazových dávok, ktoré by na čiernom trhu mali hodnotu minimálne 615 eur.

,,Okrem kokaínu zaistili necelých 400 gramov metamfetamínu, čo je asi 3960 jednorazových dávok. Tie majú hodnotu asi 19 000 eur,“ dodala polícia.

Drogy distribuoval v okrese Lučenec

Spolu s drogami polícia vo vozidle zaistila i mobilné telefóny, uzatvárateľné plastové vrecká, digitálnu váhu a iné predmety slúžiace na páchanie drogovej trestnej činnosti. Podľa polície mal obvinený drogy zabezpečovať a ďalej prevážať.

,,Drogy mal najskôr spracovávať, vážiť, deliť a baliť do obalov rôznych gramáží. Postupne ich distribuoval ďalším dílerom alebo koncovým užívateľom v okrese Lučenec a podľa potreby aj na iné miesta v rámci Slovenska,“ priblížila polícia.

Obvinenému v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR | Foto: shutterstock.com