Ľudia narodení v priebehu 90-tych rokov a neskôr používali sociálne siete už od základnej školy. Bolo cool pridávať každý deň nejaké statusy. Avšak človek, keď sa na niektoré s odstupom času pozrie, cíti sa trápne. Bonusom bolo, že statusy tohto typu skoro nikoho nezaujímali. Neskôr už boli priam otravné. V dnešnej dobe ich na profiloch svojich priateľov nájdete už len zriedkavo. No čo, nachádzali sa aj na tvojom profile takéto statusy?

Denník

Mnoho ľudí si od detstva písalo denník, do ktorého si zaznačovali významné udalosti, ktoré v ten deň zažili. Postupom času sa to vytratilo a ľudia si písali svoje naj zážitky z dňa do statusov. Mysleli si, že to bude veľké množstvo ľudí zaujímať. Opak bol však pravdou. No uznajte, koho zaujímalo, čo práve jete alebo robíte? Koho zaujímalo ako ste sa mali v škole a s kým ste sa zase pohádali? Najhoršie však boli statusy o tom, aké je vonku počasie. Napríklad: Prší. Hrmí. Sneží alebo Och, to je zase teplo. Našli sa takí, ktorí sa hneď pohoršovali a komentovali to tým, že veď aj ja mám doma okná.

Stlač @ zavri oči a stlač písmenko…

Hra na slepú babu bola medzi ratolesťami odjakživa obľúbená, a tak sa tomuto fenoménu nevyhla ani sociálna sieť Facebook. Vždy išlo o nejaký príbeh, v ktorom mali vystupovať tvoji priatelia. Niekomu postava, ktorú mu daný človek pridelil, bola ušitá na mieru. Vznikali však aj rôzne vtipné kombinácie. Napríklad jednému z najchudších ľudí, pribudla práve postava s kilami navyše alebo dievča získalo mužskú rolu v rozprávke Shrek. Počas koronavírusu sa na sociálnych sieťach takéto statusy opäť objavili.

Ak ma máš rád, ak si kamarát, daj like…

Ľudia si v dnešnej dobe málo prejavujú city, a tak niekomu povedať mám ťa rád alebo vážim si ťa je ťažšie ako písomka z matematiky. Niekedy je zložité s presnosťou povedať, kto je pravý priateľ, pretože ľudia sa menia. Na sociálnej sieti vznikalo množstvo statusov, kde ľudia chceli vedieť, kto je ich priateľ a kto ich má rád. Keď si ale tieto statusy pozrieš po pár rokoch a klikneš na lajky, zistíš, že už drvivú väčšinu nemáš medzi priateľmi.

Titulná foto: pixabay.com