Ako fanúšička všetkých hudobných žánrov a období sa hrdím tým, že poznám mnoho pesničiek nie len z minulosti, ale aj zo súčasnosti. Za tie roky som sa naučila spoznať pesničku na základe melódie. Veľa nových pesničiek zdieľa melódiu s inými, z minulosti. Tento trend je obľúbený na Slovensku (Napríklad známa Borovička & Rum) a aj v zahraničí.

Vybrala som pre vás niekoľko songov, o ktorých ste možno nevedeli, že zdieľajú jednu melódiu. Poďme na to!

Ava Max – Kings and Queens

Táto obľúbená hitovka z rádií je veľmi chytľavá. Vedel si však, že melódia refrénu je zhodná s melódiou rovno dvoch piesní? Prvou je známa You Give Love a Bad Name od Bon Joviho. Druhá, od ktorej si melódiu „požičala“ je If you were a woman (And I was a man) od Bonnie Tyler. Počuješ to tam aj ty?

Lil Nas X – Panini

Požičiavanie si melódií sa dostalo aj na americkú hip-hopovú scénu. Mladý rapper prebral časť melódie od známej Nirvany a ich songu In Bloom. Aj časť populárneho songu Old Town Road má taktiež melódiu, ktorú skôr použila skupina Nine Inch Nails v skladbe 34 Ghosts IV.

Camila Cabello – Crying in the Club

Veru tak. Aj bývalá členka úspešnej formácie Fifth Harmony čerpala inšpiráciu u iných umelcoch. Našla ju v piesni Genie in a Bottle, ktorú spieva Christina Aguilera.

Ty Dolla $ign feat. YG’s – EX

Pesničiek rappera, ktoré majú melódiu iných je naozaj veľa, dovolím si tvrdiť, že sa to nedá ani zrátať. Umelec vykrádal najmä rapperov 90. rokov. Vo vyššie spomenutom songu nájdeš veľmi ľahko prvky piesne Only You, na ktorej spolupracovali 112 a Notorious B.I.G.

DJ Khaled feat. Rihanna and Bryson Tiller’s “Wild Thoughts

Rihanna si do svojho známeho songu požičala melódiu od kapely Santana, ktorá na piesni Maria Maria, spolupracovala s The Product G&B’s.