Adela Vinczeová nie je neznámou pre nikoho z nás. Táto úspešná a talentovaná moderátorka v živote toho dosiahla naozaj veľa, čím sa ani netají. Pre mnoho ľudí je možno veľkým prekvapením, že Adela bola vedúcou v detskom tábore. S manželom Viktorom sa vydávajú malými krôčikmi k tomu, aby sa z nich stali adoptívni rodičia.

Moderátorka Adela

Už v októbri čaká Adelu oslava krásnych narodenín. Ako sa cíti úspešná moderátorka vzhľadom na vek, ktorý čoskoro oslávi?

„Priznám sa, že mi môj vek nijako nedochádza. Stále sa cítim ako dieťa a už som sa tým prestala aj zaoberať. Mala som chvíľkové prepady mysle, keď som si hovorila, že by som sa mala už správať inak. Keď som napríklad v tábore s inými vedúcimi, niektorými aj o dvadsať rokov mladšími, vôbec mi to nedocvakne. Ako ma vnímajú oni, už, samozrejme, neviem. Čiže to zostručním – nezaoberám sa tým.”

S Danom Danglom

Vedúcu v detskom tábore ste si mali možnosť vyskúšať. Vedeli by ste si predstaviť, že práve toto by bolo povolanie, ktoré by Vás živilo?

„Neviem. Asi preto, že to robím raz za rok, je to pre mňa taká vzácnosť. Milujem tie dva týždne s deckami a ostatnými vedúcimi. Žijem zrazu alternatívny život v paralelnom vesmíre. Dokonalá dovolenka od všetkého. Ak by sa mi „vedúcovanie“ stalo každodennosťou, možno by stratilo svoje čaro. Ale zvládla by som to asi aj dvakrát do roka.”

Adela Vinczeová

Nie je žiadnym tajomstvom, že všetci máme za sebou ťažkých pár mesiacov, čo sa týka koronakrízy. Niektorí prepadli depresii, iní zostali vyrovnaní. Ako ste toto obdobie prežívali Vy?

„Ja som si našla rekordné množstvo kladov, vnímajúc dramatickejšie verzie životov iných. Zrazu mi zmizol diár, mala som absolútnu časovú slobodu, bolo mi dopriate byť doma a len tak byť – variť, upratovať, sedieť, cvičiť, ísť do prírody, byť s Viktorom. Som za tento čas vďačná a dúfam, že v tých iných životoch korona nenapáchala príliš veľa škôd.”

Kvôli korone sa

Pre nikoho nie je žiadnym prekvapením, že Viktor je Vám veľkou oporou a nerobilo mu žiaden problém požiadať Vás o ruku v priamom prenose vysielania. Čo cítite, ak uverejní nejaký príspevok s Vami na sociálne siete, bez Vášho vedomia?

„Viki je extrovert, ale je si toho aj vedomý a je so sebou v tejto role v prijatí. To znamená, že aj jeho prejav je preto prijatý okolím. V kolektívoch zväčša zabáva, je hlasnejší, ale čoraz viac sa učí zaujímať o ostatných a byť empatickejší. Mám na ňom rada schopnosť sebareflexie a ochoty sa posúvať. Ale zároveň ma baví aj jeho hraničný humor a prekvapujúce akcie v našom spoločnom živote. V tomto sme si veľmi podobní a pre niekoho sme možno obaja „cez“. Je mi s ním skrátka veľmi dobre.”

Viktor

Je pravda, že obaja rozmýšľate nad adopciou? Ako to vnímate?

„Sme v prípravnej fáze a stretávame sa so psychologičkou. Veľmi nás to baví. Veľa sa bavíme o našich vnútorných nastaveniach a našich detstvách. Otvára nám to nové svety poznania seba samých a aj poznania sa navzájom. Je to taký obohacujúco strávený čas, že aj keby sme sa napokon pre samotnú adopciu nerozhodli, určite nám to veľa dáva. A inak sa vlastne čudujeme, že týmto neprechádzajú všetky páry, ktoré plánujú mať deti. Myslím, že by sa to mnohým zišlo.”

S Viktorom sa

Počuli sme, že sa opäť objavíte v Milujem Slovensko. Ako ste prijali túto správu?

„Za seba môžem povedať, že nás s Danom oslovili tvorcovia, či by sme išli do tejto série, a my sme súhlasili. Tešíme sa na nakrúcanie nových častí. Stanka so Šokom sú naši kamaráti a mali by sa objaviť aj ako špeciálni hostia v niektorej z nových častí Milujem Slovensko.”

Adela v Milujem Slovensko: Studená sprcha od hercov! | Nový Čas

Zdroj: cas.sk|Foto: Instagram.com