Hrozný čin, ktorý sa stal vo Vrútkach je zatiaľ zahalený rúškom tajomstva. Čo je však isté, je to, že polícia použila voči útočníkovi zbraň, pričom útočník zahynul. To, v akom stave je napadnutá osoba zatiaľ nie je známe.

Podľa informácii z Facebook-u na miesto smeruje aj policajný prezident a bol vyslaný aj posttraumatický tím. Polícia má situáciu pod kontrolou.

ÚTOK VO VRÚTKACH: PREZIDENT LUČANSKÝ OPÍSAL, ČO SA STALO

gen. Milan Lučanský:

„Podľa prvotných informácií z miesta činu sa mal skutku dopustiť bývalý žiak školy. Do školy mal vniknúť tak, že rozbil sklenenú výplň, kde ho chceli zamestnanci školy zastaviť, načo však použil nôž, ktorý si so sebou doniesol. Smrteľne zranil zástupcu riaditeľa školy a zranil aj školníka. Následne na to vbehol do najbližšej triedy, kde podľa prvotných informácií zranil učiteľku a dve deti viacerými bodnými ranami. Potom sa pokúsil o útek, ktorému sa školník snažil zabrániť a prenasledoval ho. V tom čase už polícia prijala telefonát na tiesňovú linku a policajná hliadka, ktorá bola v blízkosti, prišla okamžite na miesto a vykonala služobný zákrok. Policajti začali páchateľa prenasledovať s cieľom zadržať ho, aktívne sa však bránil nožom. Po zásahu polície prišiel páchateľ o život.

Na mieste zasahovalo viacero policajných zložiek z krajského riaditeľstva a príslušníci NAKA. Na mieste je aj posttraumatický tím, ktorý podal psychologickú pomoc žiakom aj rodičom poškodených detí.

Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zmiernili následky tohto tragického incidentu.“

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3419066291456902

Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky / Foto: FB Polícia Slovenskej republiky