Výnimočne atraktívny vzhľad, talent pre herectvo, výstredné záľuby a veľké zaujatie pre charitu. Jedna z najkrajších a najtalentovanejších hollywoodskych herečiek dnes oslavuje svoje narodeniny!

Angelina Jolie má dnes neuveriteľných 45 rokov a isto je táto skutočnosť pre vás rovnako prekvapujúca ako pre nás, vzhľadom na jej ohromujúcu osobnosť a krásu.

Úspešná v rôznych oblastiach!

Známa herečka si zahrala vo filmoch ako sú napríklad Lara Croft, Mr. and Mrs. Smith, Wanted, Salt, Cudzinec alebo Maleficent. Dostala dva Zlaté glóbusy za televízne filmy z rokov 1997 a 1998. V roku 2000 si odniesla okrem Glóbusu aj Oscara za vedľajšiu úlohu vo filme Narušenie.

Mimo hereckej kariéry si v čase dospievania vyskúšala aj modeling. Jej červené pery, sekané lícne kosti a bezchybná pokožka taktiež stanovili nové štandardy pre kozmetický priemysel.

Má veľké srdce, o čom svedčia aj jej aktivity!

Angelina je vzorom pre mnohé ženy. Herečka má tri biologické deti a spolu s bývalým manželom, Bradom Pittom, si adoptovali ďalšie tri deti.

Má veľké srdce, o čom svedčí aj to, že sa začala dobrovoľne podieľať na charitatívne účely. Taktiež treba spomenúť aj to, že sympatická kráska bojuje za práva žien. Mnoho rokov sa venuje humanitárnym aktivitám, je aktívna v OSN a v roku 2014 jej dokonca britská kráľovná udelila šľachtický titul. 

Poznáte dobre Angelinu Jolie?

  1. Herečka je nemeckého, slovenského, francúzskeho, kanadského a holandského pôvodu. Rovnako ako jej matka, aj ona sa cíti byť čiastočnou Irokézkou.
  2. Prvýkrát sa objavila na pódiu, keď mala iba šesť rokov.
  3. Počas dospievania trpela nespavosťou, depresiou, sebapoškodzovaním a podľahla drogám.
  4. Má najmenej štrnásť tetovaní. Každé z nich má jedinečný význam. Dala si vytetovať súradnice na ľavú ruku. Určujú polohu miesta narodenia jej detí.
  5. Miluje futbal, obzvlášť futbalový klub Liverpool.
  6. Fascinovala ju smrť. Chcela byť riaditeľkou pohrebného ústavu.
  7. Hady a jašterice. Tieto plazy boli jej domácimi miláčikmi!
  8. V roku 1996 sa vydala za Jonnyho Lee Millera. Mala na sebe čierne kožené nohavice a biele tričko. Na zadnú časť košele napísala Johnnyho meno jej vlastnou krvou.
  9. Je ľavačka. Pre jej rolu ako Lara Croft museli tvorcovia vytvoriť zbrane s obojstrannými ovládacími prvkami.
  10. Mnoho magazínov ju považuje za najkrajšiu ženu na svete.

Zdroj: pinkvilla.com | Foto: tumblr.com