Slovenský hudobník, spevák a komik Marián Čekovský je vždy dobre naladený a optimistickú náladu má doslova na rozdávanie. Na to, aby bol človek v psychickej pohode, stačia podľa Čekyho dve slová. S nimi sa vraj človeku musí vždy podariť prekonať akúkoľvek životnú situáciu.

Tieto dve kľúčové slová si musí človek osvojiť vo svojom vnímaní a konaní. Rodák z Humenného sa v živote riadi týmto heslom:

,,S pokorou a s trpezlivosťou. To sú kľúčové slová, s ktorými sa dá všetko zvládnuť a dokázať, že ostávame stále ľuďmi a zdoláme výzvy. Ako sa hovorí, ideme do kopca a sily nám pribúdajú.“

Všetko to závisí na človeku, ako sa postaví svojmu osudu a ako sa v danej chvíli zachová. Tohtoročný porotca speváckej šou SuperStar reagoval aj na pandémiu koronavírusu. Tvrdí, že dôležitá je viera.

,,Viem, že mnohých ľudí to zastihlo nepripravených, aj nás. No raz mi jeden človek povedal, že nebude mať z čoho žiť. Ja som povedal, či si uvedomuje, že bude mať pre koho žiť a to je dosť dôležité, uvedomiť si to a všetko ostatné sa spraví. S vierou a so schopnosťou, že cez veci vieme nejako prejsť, sa podľa mňa podaria aj projekty, ktoré tento svet naozaj potrebujú vyliečiť a zmeniť. Mne sa zdalo, že ľudia boli nezastaviteľní, takí asi sme. Ale potom, čo sa tu deje, hovorím, zastavme sa, máme to aj v hymne. Verím, že to prejde a keď tie hromy prejdú, Slovensko ožije!“

Zdroj: topstar.noviny.sk | Foto: hudba.zoznam.sk