Posledný deň predsezónnych testov v Barcelone patril Bottasovi.
Na najmäkšej zmesi odjazdil čas 1 minúta a 16, 196 sekundy, no ten minulotýždňový neprekonal. Mercedes mal preto po včerajších problémoch dôvod na radosť. 

Valtterimu Bottasovi sa podarilo predbehnúť čas Daniela Ricciarda z Renaultu, ktorý bol počas doobedňajších testov najrýchlejší. Ricciardov čas však potom prekonal ešte aj Marx Verstappen, ktorý bol druhý najrýchlejší.

Zdroj: Formula1.com

Charles Leclerc z Ferrari skončil štvrtý a odjazdil až 181 kôl, čo bolo najviac zo všetkých jazdcov. Piaty skončil Hamilton v Mercedese, za ním nasledoval Esteban Ocon z Renaultu. Leclercov počet kôl takmer dohnali jazdci Perez, Sainz, Russell a Kvajt, ktorí odjazdili približne 150 kôl. 

Pre Haas nebol posledný testovací deň práve najlepší. Romain Grosjean v zákrute číslo 7 zažil krátku cestu štrkom, no to nebolo jediným problémom. Poobede sa vystriedal s Kevinom Magnussenom, ktorý odjazdil iba 29 kôl. Väčšinu popoludnia riešil tím problémy so spojkou. 

Posledný predsezónny test v Barcelone sa niesol v celkom pokojnom duchu. Veľká cena Austrálie nás čaká za dva týždne a až prvý víkend ukáže ako sú na tom tímy naozaj.  

Zdroj: Formula1.com