Včera začal druhý týždeň predsezónnych testov F1, ktorého hviezdou bol jazdec tímu Alfa Romeo Jozef Kubica so svojím najrýchlejším časom. Deň dva sa niesol v znamení Ferrari a prvých problémov v Mercedese.

Najrýchlejšiemu času počas dnešných testov v Barcelone sa tešil Sebastian Vettel. Ten so svojím časom 1 minúta a 16,841 sekundy predbehol Pierra Gaslyho a Lanca Strolla. Ide o tretí najrýchlejší čas predsezonnych testov. 

Mercedes však dnes nemal veľa dôvodov na radosť. Lewis Hammilton kvôli problému s motorom odjazdil iba 14 kôl. Ani Valtteri Botas nezahviezil a po 47 kolách skončil siedmy. Štvrtý najrýchlejší čas odjazdil za tím Williams Nicolas Latifi, piaty bol Lando Norris z McLarenu. Šieste miesto obsadil Max Verstapen, ktorého po 31 kolách vystriedal Alex Albon. Ten skončil desiaty. 

Esteban Ocon z Renaultu skončil na deviatom mieste, za ním nasledoval Kevin Magnusen z Hass. Jedenáste miesto získal Austrálčan Daniel Riciardo, za ktorým skončil Antonio Giovinazzi z Alfa Romeo. Ten si poškodil zadné krídlo počas toho ako v zákrute číslo štyri vrazil do bariéry. To však nebola jediná chyba dnešného testovacieho dňa. Problémová zákruta číslo päť potrápila jazdcov Verstapena, Botasa a Vettela, ktorí v nej vyleteli. 

https://www.instagram.com/p/B9HPRM7IMCB/?utm_source=ig_web_copy_link

Zdroj: Formula1.com, instagram.com