Pred pár dňami bol zverejnený trailer na nový film z prostredia Hier o život. The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes je film vychádzajúci z knižnej predlohy autorky Suzanne Collins z roku 2020.

Nový trailer prevrátil internet hore nohami a za dva dni získal viac ako 10 miliónov pozretí na Youtube. Po niekoľkých rokoch sa fanúšikovia konečne dočkali nového príbehu zo sveta Hier o život, ktoré sa stali jedným z najpopulárnejších dystopických diel na svete. Film The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes príde do kín už 17. novembra.

Príbeh tohto diela približuje divákom začiatky Hier o život, konkrétne sa začína odohrávať 64 rokov pred udalosťami zo známej trilógie. Dej je zasadený do 10. ročníka Hier, ktoré sa majú stať prvým ročníkom vysielaným v televízii a navždy tak zmeniť ich vnímanie. Divákom sa tak otvárajú dvere k pochopeniu samotných začiatkov Hier, pričom spoznajú nie len ich autora, ale aj iné kľúčové postavy s nimi súvisiace. Chýbať nebude ani postava Coriolanusa Snowa, ktorý v tomto príbehu zastáva hlavnú rolu. Film tak umožní spoznať jeho charakter mnohé roky predtým, než sa stal prezidentom Panemu. 18-ročný Snow dostane za úlohu stať sa mentorom 10. ročníka Hier, kde sa stretne s Lucy Gray Baird z 12. kraja, do ktorej sa neskôr zamiluje.

Herci majú skvelé ohlasy

Mladého Snowa si zahrá anglický herec Tom Blyth, ktorý je známy so sériálu Billy the Kid. Lucy Gray Baird si zahrá Rachel Zegler, mladá herečka, ktorej sľubná kariéra je v súčasnosti na vzostupe. Spoločnosť im bude robiť aj oscarová herečka Viola Davis v úlohe doktorky Volumnie Gaul, hlavnej tvorkyne 10. ročníka Hier. Tejto postave sa tiež pripisuje vytvorenie a spopularizovanie mutácií, ktoré sa neskôr v Hrách budú pravidelne vyskytovať. Peter Dinklage sa predstaví ako Casca Highbottom, človek, ktorému sa pripisuje kredit za vytvorenie Hier o život. Herecké obsadenie po zverejnení traileru získalo veľmi dobré ohlasy od fanúšikov.

Hry o život si získali v čase svojej najväčšej popularity extrémnu pozornosť. Či knihy, alebo filmy, tento príbeh doteraz patrí k jedným z najslávnejších na svete. Posledný film z pôvodnej trilógie vyšiel ešte v roku 2015. Po ôsmych rokoch sa teda fanúšikovia skutočne nevedia dočkať, kedy sa opäť ponoria do sveta Hunger Games. O tom svedčia aj milióny pozretí a a zdieľaní, ktoré si za krátky čas nový trailer získal.

Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes / Zdroj: twitter.com/LionsgateUK

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: IMDb.com, thehungergames.fandom.com / Foto: twitter.com/LionsgateUK