Istý užívateľ sociálnej siete Twitter, ktorý vystupuje pod menom Marcy, sa pred pár dňami dozvedel niečo neskutočné! Keď na Twitteri zverejnil fotku nájdeného šteniatka, ani len netušil, že mu ľudia v komentároch odhalia nečakanú skutočnosť.

V osudný deň išiel po ceste v blízkosti japonského mesta Tsukigata a zazrel pri ceste opustené roztomilé šteniatko. Vyzeralo príliš malé na to, aby sa o seba samo postaralo, preto ho Marcy vzal so sebou. Dal mu meno Luna a rozhodol sa, že sa mu prostredníctvom sociálnej siete Twitter pokúsi nájsť majiteľa.

Keď Marcy uverejnil na Twitteri niekoľko fotiek, pod príspevkom začalo pribúdať množstvo komentárov. Ľudia začali pochybovať o tom, že ide o psíča. Majiteľa síce nenašiel, no zistil niečo, čo ho šokovalo. To, čo má doma, nie je šteniatko, ale mláďa líšky! Treba spomenúť aj to, že v Japonsku je nezákonné chovať líšky ako domáce zvieratá, pretože môžu na ľudí prenášať nebezpečné parazity.

Luna síce nepotrebovala majiteľa, no vzhľadom na svoj vek potrebovala niekoho, kto sa o ňu zatiaľ postará. Marcy nečakal ani chvíľu a hneď konal. Podarilo sa mu nájsť zariadenie zvané North Fox Farm, kde neskôr zistili, že mláďa líšky je staré 1 až 2 mesiace, a tak u nich musí zostať, kým nebude silnejšie a schopné postarať sa o seba samo.

A čo by ste si mysleli vy? Podobá sa na šteniatko?

Zdroj: funradio.sk | Foto: Twitter.com