Chcel nájsť majiteľa opusteného šteniatka: Vysvitlo, že zachránil úplne iné zviera!

Istý užívateľ sociálnej siete Twitter, ktorý vystupuje pod menom Marcy, sa pred pár dňami dozvedel niečo neskutočné! Keď na Twitteri zverejnil fotku nájdeného šteniatka, ani len netušil, že mu ľudia v komentároch odhalia nečakanú skutočnosť.

V osudný deň išiel po ceste v blízkosti japonského mesta Tsukigata a zazrel pri ceste opustené roztomilé šteniatko. Vyzeralo príliš malé na to, aby sa o seba samo postaralo, preto ho Marcy vzal so sebou. Dal mu meno Luna a rozhodol sa, že sa mu prostredníctvom sociálnej siete Twitter pokúsi nájsť majiteľa.

Keď Marcy uverejnil na Twitteri niekoľko fotiek, pod príspevkom začalo pribúdať množstvo komentárov. Ľudia začali pochybovať o tom, že ide o psíča. Majiteľa síce nenašiel, no zistil niečo, čo ho šokovalo. To, čo má doma, nie je šteniatko, ale mláďa líšky! Treba spomenúť aj to, že v Japonsku je nezákonné chovať líšky ako domáce zvieratá, pretože môžu na ľudí prenášať nebezpečné parazity.

Luna síce nepotrebovala majiteľa, no vzhľadom na svoj vek potrebovala niekoho, kto sa o ňu zatiaľ postará. Marcy nečakal ani chvíľu a hneď konal. Podarilo sa mu nájsť zariadenie zvané North Fox Farm, kde neskôr zistili, že mláďa líšky je staré 1 až 2 mesiace, a tak u nich musí zostať, kým nebude silnejšie a schopné postarať sa o seba samo.

A čo by ste si mysleli vy? Podobá sa na šteniatko?

Zdroj: funradio.sk | Foto: Twitter.com

Čítajte ďalej

JOIN THE DISCUSSION