Posledné mesiace sa nesú v znamení koronavírusu, ktorý žiaľ negatívne ovplyvnil aj samotné Slovensko. Žiadne kaviarne,školy či reštaurácie. Ľudia sú odkázaní zdržiavať sa doma, obmedzovať kontakt s ľuďmi a dodržiavať prísne stanovené pravidlá. Ľudia naozaj šalejú a čoskoro sa zbláznia. Mnohí z Vás ma žiadali prostredníctvom sociálnych sietí o námety trávenia voľného času v tomto období. Ako zvládnuť toto obdobie,ktoré nás postretlo?

1. Čítajte! Tí z Vás, ktorí veľa čítajú, mi určite dajú za pravdu. Skúste si len tak sadnúť, vyložiť si nohy a čítať. Vyskúšajte! Za pokus nič nedáte.

2. Hudba! Veľmi protektívny faktor, čo sa týka prospešného trávenia voľného času. Ja zvyknem spájať hudbu s príjemným kúpeľom, v ktorom nesmie chýbať ani pena, ktorá mu dodá zmysluplný efekt. To považujem za relax v pravom slova zmysle.

3. Film! Filmov nikdy nie je dosť a práve v tomto období. Prečo teda nespoznávať nové, pútavé s zaujímavé filmy? Tma, posteľ, ticho a chipsy! Atribúty, bez ktorých by film nebol tým správnym filmom.

4. Upratovanie a triedenie vecí! Nikdy nemáte čas na detailné upratovanie? Užitočný program, pre ktorý niet vhodnejšieho obdobia ako práve teraz.

5. Príroda! Obdobie aké máme, nezmeníme. Dennodenne sedieť doma? Ani náhodou!Príjemný jarný vánok, štebot vtákov a ničím nerušená prechádzka. Je snáď niečo krajšie?

6. Program, ktorý má pre mňa osobne obrovský význam! Keďže zbožňujem svoju záhradu a trávim v nej pomerne veľa času, moje slová budem venovať práve jej. Kopanie, sadenie, polievanie a celková starostlivosť o záhradu. To je to, čo mňa osobne veľmi napĺňa.

Máte nejaké návrhy aj Vy? Píšte do komentára.

Zdroj: slovakwoman.sk|Foto: pixabay.com