Kvasený, alkoholický nápoj vyrábaný z obilného sladu, vody a chmeľu. Áno, máme na mysli pivo! Dnes tento obľúbený nápoj oslavuje svoj sviatok. Siedmy deň v auguste sa nazýva aj ako Medzinárodný deň piva.

Poznáte nejaké alkoholické hry?

Existuje niekoľko hier spojených s pivom, napríklad pivný maratón i často hraná pivná ruleta, ale najznámejšia hra je asi beer pong. V tejto hre sú pravidlá jednoduché. Hráči sa snažia hodiť loptičku cez stôl s cieľom trafiť do pohára svojho protihráča. Ak sa to podarí, pohár s pivom vypije druhý tím a následne sa odstráni zo stola. Týchto pohárov je zväčša 6 alebo 10. Víťazom sa stáva ten tím, ktorý najskôr vylúči všetky súperove poháre.

Ešte by sme vám radi priblížili menej známu pivnú hru, ktorá sa volá pub crawl. Ide o to, že pijete alkohol vo viacerých krčmách v priebehu jednej noci. Hráč putuje z baru do baru obvykle pešo. Tu sa ukáže, akú má človek výdrž. Pub crawl sa najčastejšie praktizuje vo Veľkej Británii či v Španielsku.

Pili ste už špeciálne zelené pivo?

St. Patrick’s Day spája všetkých Írov na celom svete, totižto v tento deň všetci a všetko je v zelenom, dokonca aj pivo! V Írsku sa tento deň (17.3.) považuje za národný sviatok. Ľudia majú na kabátiku pripnutý štvorlístok, ktorý symbolizuje šťastie, nádej, vieru a lásku. Predpokladáme, že na konci dňa nie je triezvy žiaden dospelý občan Írska.

Ako ovplyvnila pandémia pivný trh na Slovensku?

Obdobie pandémie ovplyvnilo aj to, kde si Slováci vychutnávajú vychladené pivo. Preplnené krčmy a bary. Áno, to všetko sa zmenilo a vstup do hostinca bez ochranného rúška je zakázaný. Taktiež stále platí dodržiavať odstup minimálne dva metre.

,,Obdobie pandemických obmedzení, počas ktorého bola väčšina gastro prevádzok zatvorená viac ako dva mesiace, spolu s neskorým nástupom letnej sezóny, s nižším medziročným počtom slnečných dní, sa určite negatívne odrazia v tohtoročnej spotrebe a výrobe,“ priblížila Jana Shepperd, prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu.

Zatiaľ čo niektorí si radšej vychutnávajú pivo doma na gauči, iní sa nevedeli dočkať, kedy znova otvoria podniky. Vedeli ste, že počas letnej sezóny vypijú Slováci približne dve tretiny celkovej ročnej spotreby piva? Ako ste na tom vy?

Zdroj: dnes24.sk, ekonomika.pravda.sk & kamnapivo.sk | Foto: tumblr.com