Šírenie nákazy koronavírusom sa v obľúbených dovolenkových destináciách o niečo spomalilo a mnoho Slovákov sa už vidí v lete niekde na pláži. Ste ochotní vybrať sa do Talianska aj napriek tomu, že to bolo ohniskom šírenia COVID-19?

V Taliansku je už situácia omnoho lepšia. Ak už máte kufre zbalené, tak si budete musieť dávať pozor na opatrenia, ktoré zaviedla krajina. Pokutu môžete dostať za nevinný bozk a dokonca aj za objatie!

,,Dnes môžu občania Slovenska vstúpiť do Talianska a cestovať Apeninským polostrovom aj priľahlými ostrovmi bez obmedzení. Nepôjdu do karantény (iba ak by sa stretli s infikovanou osobou), nepotrebujú negatívny test na COVID-19 a nemusia ani vyplniť formuláre,“ informuje politik Martin Klus.

Ideálnym dopravným prostriedkom je zatiaľ auto, nakoľko sa lieta len v obmedzenom režime a ani medzinárodná autobusová a železničná doprava ešte nie je obnovená v plnom rozsahu.

Pravidlá, ktoré musíte dodržiavať

  • Dodržiavanie vzdialenosti od iných osôb minimálne na 1 meter, a to aj na pláži, v baroch a v reštauráciách
  • Vo všetkých obchodoch a reštauráciách ste povinný poskytnúť osobné údaje (meno, priezvisko, adresa, telefónne číslo)
  • Vo verejných uzavretých priestranstvách je povinné rúško (v Lombardsku je povinné rúško všade)
  • Pri vstupe do obchodov, galérií a úradov vám bude zmeraná teplota
  • Na verejnosti sa radšej taktiež neobjímajte a nebozkávajte

Takže áno, do problémov vás môžu dostať aj objatia či bozky. Za nedodržanie vyššie uvedených pravidiel vám hrozí nemalá pokuta vo výške od 400 eur do 3000 eur!

V tejto chvíli platí, že pri návrate do SR treba predložiť negatívny test na COVID-19, ktorý nie je starší ako 96 hodín, absolvovať povinnú izoláciu v domácom prostredí a po piatich dňoch sa nechať znovu otestovať. 

Zdroj: startitup.sk | Foto: tumblr.com