Slovesnká športová verejnosť má opäť dôvod na radosť. Z titulu majstra sveta v dárhovej paracyklistike sa tešil Slovák Jozef Matelka, ktorý si najlepšie poradil so 4 km dráhou.

Slovenský reprezentant Jozef Metelka získal na majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike v Los Angeles zlato v stíhacích pretekoch jednotlivcov na 4 km v kategórii C4. Na šampionáte tak vybojoval už svoju druhú medailu po striebre v pretekoch na jeden kilometer s pevným štartom.
Metelka po víťazstve v kvalifikácii suverénne triumfoval aj vo finále, keď druhému Kyleovi Bridgwoodovi z Austrálie nadelil celé jedno kolo. Na bronzovej priečke skončil Rus Sergej Pudov. Metelka obhájil zlato zo stíhačky na MS 2016 v Montichiari a zopakoval svoj triumf v tejto disciplíne z vlaňajších paralympijských hier v Riu de Janeiro. Získal už svoj štvrtý titul majstra sveta, v zbierke má aj dve zlaté medaily z paralympiády.