Tohtoročná sezóna Formuly 1 je v ohrození. Vedenie F1 oznámilo odloženie májových pretekov v Holandsku a Španielsku. VC Monaka kvôli šíriacemu sa koronavírusu zrušili. Predpokladaný začiatok sezóny by mal byť 7. júna na Veľkej cene v Azerbajdžane.

Po zrušení Veľkej ceny Austrálie a odložení podujatí v Bahrajne a Vietname, prišli ďalšie zmeny vo svete Formuly 1. V stredu prijala Svetová motoristická rada úpravu pravidiel, podľa ktorej letná prestávka sa presúva z obdobia júl – august na mesiace marec a apríl. Zároveň rozhodli aj o predĺžení tejto prestávky zo štrnástich dní na dvadsať jeden.  

https://www.instagram.com/p/B97IQPVoZHx/

Vedenie Formuly 1 informovalo 19. marca o ďalších zmenách v tohtoročnom kalendári podujatí. Najprv informovali o odložení pretekov v Holandsku, Španielsku a Monaku. Po niekoľkých hodinách však F1 pristúpila k radikálnemu riešeniu a VC Monaka bola definitívne zrušená.  „Po dôkladnom zvážení situácie sme sa rozhodli zrušiť tento ročník. Žiaľ vzhľadom na náročnosť organizácie nie je možné preteky preložiť,“ uviedol v stanovisku Monacký automobilový klub.

Momentálne bolo presunutých už sedem z celkových dvadsaťdva pretekov. Predbežný začiatok sezóny sa očakáva okolo 5. až 7. júna

Zdroj: f1.sk, TASR