Rally Radosti je je charitatívna jazda superšportových áut cez Slovensko, ktorá sa v roku 2019 (prvý ročník) uskutočnila v dátume 7. – 9. júna s cieľom pomôcť onkologicky chorým deťom. Ročník 2019 slávil úspech, vyzbieralo sa viac ako 5000€ a z Rally Radosti sa stáva každoročná tradícia. Rally Radosti 2020 bolo opäť o predĺženom víkende, počas ktorého v dátumoch 11. – 13.9. prešli autá celé Slovensko s misiou vyzbierať čo najviac peňazí pre deti s ťažkými neurologickými diagnózami.

Zdroj: autorka

Viac ako 40 superšportových áut prešlo slovenskými cestami v policajnom doprovode. Počas víkendu sa zastavili v mestách Trnava, Zvolen, Košice, Spišská Sobota, Žilina, Trenčín a Nitra. V každom meste stáli autá 2 hodiny, počas ktorých si mohli návštevníci prezrieť športové autá rôznych značiek.

Počas týchto 2 hodín mohli ľudia prispieť aj do kasičky. Peniaze z tejto kasičky sú určené pre deti s neurologickými ochoreniami.

Zdroj: autorka

V prípade, že si akciu nestihol, no chceš prispieť, stále máš možnosť. Do konca septembra funguje transparentný účet, na ktorý môžeš poslať dobrovoľnú sumu (minimálne však 2 eurá).

Na účte je momentálne neuveriteľných 23 966,44 eur. Zaujímavá je aj konečná suma z kasičky. Organizátorom sa tento rok podarilo vyzbierať až 9802 eur.

Zdroj: autorka