Ľudí neustále lákajú zaujímavé veci, obzvlášť nezvyčajné miesta, ktoré pútajú pozornosť nejedného človeka. Vedeli ste, že v každom jednom štáte sa nachádza aspoň jeden netradičný podnik, ktorý vám vyrazí dych?

Kvalita jedla je veľmi dôležitá, ale ľudia kladú veľký dôraz aj na atmosféru danej reštaurácie a prostredie, v ktorom si svoje najobľúbenejšie jedlá vychutnávajú. Pripravili sme si pre vás päť najzvláštnejších kaviarní a reštaurácií z celého sveta.

Kaviareň 2D Cafe, Japonsko

Táto originálna kaviareň sa nachádza v hlavnom meste Japonska a vyzerá akoby bola vystrihnutá z komiksu! V skutočnosti ide o reálny podnik s názvom 2D Cafe, ktorý možno nájsť v známej štvrti Shin Okubo v Tokiu.

Všetko, čo sa tam nachádza, vám navodí pocit, akoby ste boli priamo v komikse. Návštevníci sú vítaní nielen preto, aby obdivovali nezvyčajný dizajn interiéru, ale tiež aby ochutnali niektoré ľadové dezerty a iné maškrty alebo aby sa ozviežili výbornými nápojmi.

Vampire Cafe, Japonsko

Sú tu nejakí milovníci Twilight ságy? Ak áno, dnes je váš šťastný deň! V Japonsku sa nachádza podnik v štýle upírov, krvi a lebiek. Interiér sa nesie v duchu čiernej a červenej farby. Temnú atmosféru dotvára tajomná baroková hudba.

Barbie Cafe, Taiwan

Aká je hlavná myšlienka reštaurácie Barbie Cafe? Myslieť ružovo! K tejto farbe je prispôsobené úplne všetko! Steny, stoly a stoličky, lampy a dokonca aj samotné čašníčky majú uniformu v ružovej farbe. Tento podnik je azda splnený sen pre každé dievčatko!

Reštaurácia Fortezza Medicea, Taliansko

Táto reštaurácia sa od ostatných dosť líši. Čím? Aby ste sa tu mohli najesť, musíte podstúpiť niekoľko procedúr, od odovzdania všetkých osobných vecí až po overenie týchto osôb zo strany ministerstva spravodlivosti v Ríme.

Fortezza Medicea sa nachádza priamo vo väzení, kde samotní väzni pripravujú stravu, ktorá sa podáva výlučne len v plastových tanieroch. Tak čo, trúfli by ste si toto miesto navštíviť?

Reštaurácia Baggers, Nemecko

Táto futuristická reštaurácia je výnimočná tým, že všetky jedlá sú podávané prostredníctvom horskej dráhy. Nie sú tu žiadni čašníci, hostia si objednávajú na základe počítačov. Keď je jedlo hotové, na stôl príde z kuchyne po obrovskej dráhe.

Zdroj: slovenskyviral.com | Foto: boredpanda.com & pinterest.com