Univerzita Komenského a Slovenské technická univerzita dnes oznámili prerušenie prezenčnej výučby od pondelka 9. marca do 21. marca. Zároveň odporúčajú študentom opustiť aj vysokoškolské internáty. 

Kvôli vrcholiacej chrípkovej sezóne a správam o šírení koronavírusu COVID-19 rektori Univerzity Komenského a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave prijali preventívne opatrenia, aby predišli šíreniu nákazy. Krízový štáb, ktorého súčasťou bola aj hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre epidemiológiu, rozhodol o prerušení prezenčného štúdia od 9. marca do 21. marca. V tomto čase sa majú študenti venovať samoštúdiu. 

Okrem toho odporúčajú študentom aby sa nezdržiavali na internátoch a išli domov. Pokiaľ do 11. marca neopustí internáty nadkritické množstvo študentov, môžu byť rektori nútení nariadiť uzatvorenie internátov.

https://www.instagram.com/p/B9eyxGfHF7J/

Táto celá situácia však skomplikovala život mnohým študentom, ktorí prišli do Bratislavy zbytočne. Najviac mladých sa sťažuje na to, že vedenie univerzít o tom informovalo až v nedeľu podvečer, keď už viacerí cestovali. “Som vytočená, že som si musela kupovať lístok na vlak, keď som len v nedeľu podvečer prišla do Bratislavy. Po pár hodinách mi bolo oznámené, že sa mám vrátiť naspäť,” povedala Štefánia, ktorá študuje na Univerzite Komenského. 

Zdroj: uniba.sk